Blog

WAŻNE: Zamykamy nasz gabinet na okres 2 tygodni

Drodzy Pacjenci, w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem (SARS-CoV-2), mając na uwadze przede wszystkim Państwa i nasze bezpieczeństwo oraz zdrowie, informujemy, iż z dniem 16.03.2020r. zamykamy naszą praktykę dentystyczną na okres 2 tygodni. Czujemy ogromną odpowiedzialność związaną z charakterem naszej pracy. Nie chcemy przyczyniać się do rozwoju zagrożenia. Wszyscy nasi Pacjenci umówieni na zabiegi w

czytaj więcej

Implanty zębów – co trzeba wiedzieć?

Implanty zębowe to droga do osiągnięcia pięknego uśmiechu. Przed założeniem implantów mamy wiele wątpliwości. Warto, więc poznać bliżej ten tematy, aby ze spokojem zdecydować się na ich założenie. Implanty stomatologiczne można stosować w przypadku utraty jednego zęba, ale także, by odbudować część zgryzu. Istnieją różne rodzaje implantów zębowych. Co trzeba wiedzieć o implantach – wyjaśniamy!

czytaj więcej

Czym jest próchnica?

Próchnica dotyka aż 95% dorosłych Polaków i ponad 50% dzieci. Wielu z nas wielokrotnie w życiu choruje na próchnicę, która jest zmorą dentystów. Z powodzeniem można jednak zapobiegać próchnicy i ją leczyć. Winne za jej rozwój są zwykle słodycze, ale także niewystarczająca higiena jamy ustnej. Czym dokładnie jest próchnica i jak z nią walczyć? Wyjaśniamy!

czytaj więcej
bol-zeba-rodzaje-przyczyny

Ból zęba – rodzaje i przyczyny

Wiele osób zgodzi się z tym, że silny ból zęba jest jednym z najgorszych bólów, jakich możemy doświadczyć. Co istotne, ząb może boleć na wiele różnych sposobów, a przyczyny mogą być rozmaite. Warto je poznać, aby wiedzieć, jak sobie radzić z bólem.

czytaj więcej
profesjonalny-dentysta-czym-sie-wyroznia

Profesjonalny dentysta – czym się wyróżnia?

Jeśli jesteśmy na etapie poszukiwania dobrego stomatologa, należy uwzględnić kilka czynników. Być może boimy się odwiedzać gabinet stomatologiczny, gdyż w przeszłości doświadczyliśmy bólu podczas leczenia lub osoba nie wykazała się empatią. Profesjonalny dentysta to osoba na wagę złota. Przeważnie decydujemy się na leczenie prywatne, dlatego nic dziwnego, że chcemy, aby nasze pieniądze były dobrze zainwestowane.

czytaj więcej
problem-z-nieswiezym-oddechem-rozwiazania

Problem z nieświeżym oddechem – rozwiązania

Problem z nieświeżym oddechem dotyczy wielu osób. Powoduje zakłopotanie, uczucie wstydu, zabiera pewność siebie. Nie ulega wątpliwości, że przykry zapach z ust rujnuje życie towarzyskie. Na halitozę cierpi jednak co trzecia osoba. Jeśli chcesz pozbyć się problemu, sprawdź skuteczne rozwiązania.

czytaj więcej
jak-sie-pozbyc-przebarwien-na-zebach

Jak się pozbyć przebarwień na zębach?

Jak się pozbyć przebarwień na zębach? To pytanie dręczy wiele osób, które chciałyby się cieszyć pięknym, gwiazdorskim uśmiechem. Piękne zęby to jeden z tych atrybutów, o które musimy zadbać samodzielnie. Coraz więcej osób szuka skutecznego rozwiązania na pozbycie się żółtych osadów, nieestetycznych plam. Współczesna stomatologia oferuje kilka możliwości, jeśli chodzi o wybielanie zębów. Trzeba jednak

czytaj więcej

Jak usunąć kamień nazębny?

Zabiegi profilaktyczne chronią nasze zęby przed zmianami chorobowymi. Właśnie dlatego warto wiedzieć, jak usunąć kamień nazębny? Istnieją metody domowe na usunięcie go, ale najlepiej oddać się w ręce specjalisty, czyli stomatologa. Zabieg usuwania kamienia nazębnego powinno się wykonywać co najmniej raz w roku.

czytaj więcej

J. Ryszki 10a

41-500 Chorzów

+48 32 346 07 62

Telefon

E-mail

kontakt@tendent-stomatologia.pl

Godziny otwarcia

Pn - Czw: 10:00 - 19:00
Pt: 8:30 - 14:00