Nowoczesna implantologia


implanty zębów Chorzów

W wyniku zaniedbań czy destrukcyjnego działaniu czasu zęby mogą zacząć wypadać lub pacjenci zmuszeni będą je usunąć. W takim przypadku, by nie rezygnować z pięknego uśmiechu, idealnym rozwiązaniem mogą okazać się implanty zębów. Specjaliści naszej znajdującej się w Chorzowie kliniki, czekają, aby udzielić wszelkich informacji na temat zarówno zasad postępowania pozwalających na cieszenie się własnymi zębami i pięknym uśmiechem przez całe życie, jak i możliwością uzupełnienia tych braków poprzez implanty zębów. Implantologia jest obecnie standardem przy leczeniu baraków w uzębieniu.

Trzeba mieć świadomość tego, że im wcześniej zadba się o uzupełnienie tych braków, tym mniej ucierpi na tym ogólne zdrowie i finanse. Pomijając już aspekt estetyczny, bezczynność w uzupełnieniu tych braków może doprowadzić do pojawienia się zaburzeń w trawieniu, wymowie i nieodwracalnych zmian w stawie skroniowo-żuchwowym.

Niezaprzeczalnie najdoskonalszym rozwiązaniem w takiej sytuacji są uzupełnienia implanto-protetyczne potocznie zwane implantami zębów, które łączą w sobie zarówno estetykę, jak i funkcjonalność na najwyższym możliwym poziomie zbliżonym do naturalnych zębów. Implant zębowy to sztuczny korzeń sporządzony z tytanu o wielkości prawdziwego korzenia. To na jego bazie zostaje umiejscowiony sztuczny ząb, czyli korona. Korona protetyczna z kolei to sztuczny ząb przytwierdzony do implantów, który zastępuje prawdziwego zęba i pełni jego role. Może również zostać przymocowana do istniejących zębów, które nie są w dobrym stanie – wówczas zakrywa wszelkie zniszczenia. Wyróżnia się m.in. korony metalowe, akrylowe czy ceramiczne (porcelanowe). Jednak najczęściej stosowaną koroną protetyczną jest korona metalowa licowana porcelaną, ponieważ idealnie odzwierciedla naturalne zęby.

Proces zakładania implantów zębów obejmuje trzy etapy:

  • wszczepienie implantu, które zostaje poprzedzone wywierceniem otworu w wyrostku zębodołowym,
  • wkręcenie śruby gojącej, która ma w założeniu przyśpieszenie procesu gojenia błony śluzowej w otoczeniu implantu. Po tym następuje 14-dniowy okres regeneracyjny.
  • przytwierdzenie korony protetycznej – wcześniej jednak należy zrobić wycisk protetyczny oraz ustalić pożądany kolor korony.

Po zabiegu implantolog udziela pacjentowi wskazówek dotyczących higieny jamy ustnej, a także uzgadnia pasujące terminy wizyt kontrolnych.

Co jest ważne: na implantach można mocować nie tylko korony protetyczne, ale również tzw. protezy. To świetne rozwiązanie w przypadku osób, które mają znaczne braki w uzębieniu.

Od ponad 20 lat implantologia pomaga milionom ludzi odzyskać utracone zęby i przywraca im naturalny wygląd.

 

Odwiedź już dziś nasz gabinet stomatologiczny i dowiedz się więcej na temat nowoczesnej implantologii.