Chirurgia stomatologiczna

BEZPIECZNA I EFEKTWNA

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna to ważny dział stomatologii zajmujący się leczeniem operacyjnym jamy ustnej.

Dlatego możesz liczyć na nasze pełne zaangażowanie. Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo świadczonych zabiegów. Po pierwsze nie szkodzić – tą naczelną zasadą etyczną medycyny kierujemy się od zawsze.

eliminowanie ogniska zakażenia

zachowywanie zdrowe tkanki

wsparcie dla leczenia kanałowego i periodontologicznego

Ekstrakcja zęba (klasyczna ekstrakcja)

250 - 600 zł

Resekcja wierzchołka zęba pod mikroskopem

900 - 1200 zł

Laserowa plastyka wędzidełka wargi górnej lub dolnej

350 zł

Fibryna bogatopłytkowa PRF

240 zł

Wydłużenie korony klinicznej zęba

450 zł

Minimalnie inwazyjna chirurgia stomatologiczna

Ekstrakcja atraumatyczna zęba jednokorzeniowego z PRF (osocze bogatopłytkowe)

500 zł

Ekstrakcja atraumatyczna zęba wielokorzeniowego z PRF (osocze bogatopłytkowe)

600 zł

PROFESJONALNY ZESPÓŁ

Każdy nasz chirurg stomatolog z Chorzowa to prawdziwy znawca w swoim fachu. Cechuje się niesłychaną precyzją, indywidualnym podejściem do każdego pacjenta i jego problemu, a także wysokim profesjonalizmem. Dba o odpowiednie przygotowanie do zabiegu, podczas którego zastosuje zaawansowane techniki leczenia.


RODZAJE ZABIEGÓW

Przykładami zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej są m.in.: ekstrakcje (zwłaszcza zębów mądrości - „ósemek”), leczenie ropni oraz przetok ustno-twarzowych, resekcje wierzchołka korzeni, podcinanie wędzidełek warg i języka, zabiegi na zatoce szczękowej bądź też leczenie stawów skroniowo-żuchwowych.

TEN-DENT STOMATOLOGIA JANIK

Chirurg stomatolog Chorzów

Chirurgia stomatologiczna to nie tylko usuwanie zębów. Łączy wiedzę oraz zagadnienia, które składają się zarówno na stomatologię, jak i na chirurgię. Tak naprawdę dziedzina ta łączy charakterystyczne cechy obu tych nauk. Dzięki temu specjaliści w chirurgii mogą dokonać usunięcia, czyli ekstrakcji zęba w wieli sytuacjach, nawet wtedy, gdy na powierzchni pozostała tylko niewielka część zęba. Stomatolog nie jest w stanie samodzielnie wykonywać usuwanie zębów, z pomocą przychodzi więc chirurg, który bez większych problemów może poradzić sobie z tą sytuacją.

Jednak chirurg stomatolog nie zajmuje się wyłącznie usuwaniem zębów. W zakres jego zainteresowań wchodzi tak właściwie cała jama ustna. Często wśród standardowych dla chirurgii stomatologicznej procedur znajduje się na przykład usuwanie nowotworów czy też czynności wstępne do zabiegów z zakresu implantowania lub protetyki. Chirurg stomatologiczny jest także w stanie pomóc w przypadku bólu czy nieprawidłowości w obrębie połączenia kości i mięśni twarzoczaszki. Możliwa jest także rehabilitacja po przebytym urazie. Jak więc widać, zakres działań chirurga stomatologicznego jest szeroki i nie ogranicza się do usuwania zębów.

Najczęstsze zabiegi chirurgiczne

Usuwanie zębów to nie wszystkie zabiegi chirurgiczne, choć najczęściej to właśnie takie zabiegi są wykonywane. Przede wszystkim często dokonuje się ekstrakcji (usuwanie zębów) zębów mądrości - ósemek, zębów stałych wyrzynających się na samym końcu, w wieku 17-21 lat. Przez to zdarza się, że ząb nie ma miejsca na to, aby wyrosnąć, dlatego dochodzi do jego zatrzymania. Całkowite zatrzymanie zęba zdarza się w momencie, gdy ząb z każdej strony jest otoczony kością. Często leży wtedy poziomo i nie jest widoczny, jednak będzie dawać dolegliwości bólowe. Natomiast częściowe zatrzymanie jest wtedy, gdy tylko fragment zęba wyrzyna się prawidłowo, a reszta jest zablokowana w kości. W takiej sytuacji dochodzi do powstania kieszeni dziąsłowej i kostnej. Należy więc niezwłocznie wykonać zabieg usunięcia zębów zatrzymanych w sposób chirurgiczny, pod znieczuleniem miejscowym.

Innym z zabiegów, poza tym, jakim jest usuwanie zębów zatrzymanych, wykonywanych często jest resekcja wierzchołka korzenia. Zabieg ten nie jest to usuwanie zębów, polega on na usunięciu fragmentu korzenia w miejscu, gdzie znajduje się zmiana okołowierzchołkowa. W trakcie zabiegu usuwa się zakażona albo objętą stanem zapalnym tkankę, a także wierzchołek korzenia. Następnie, po upływie kilku miesięcy, miejsce to uzupełnia się nową kością.

Profesjonalny chirurg stomatologiczny w Chorzowie

Profesjonalny chirurg stomatolog to osoba, która dysponuje rozległą i szczegółową wiedzę na temat chorób twarzoczaszki, tkanek miękkich twarzy, szyi oraz jamy ustnej. Chirurg może także zająć się chorobami stomatologicznymi, takimi jak wady zgryzu, choroby przyzębia, parodontoza, choroby błony śluzowej. Umożliwia mu to wiedza z wielu dziedzin, w tym ortodoncji, periodontologii, protetyki, chirurgii szczękowo-twarzowej, radiologii stomatologicznej, neurochirurgii, otolaryngologii, okulistyki, chirurgii stomatologicznej. Pozwala mu to na wykonywanie zabiegów chirurgicznych, takich jak usuwanie zębów, z precyzją. Chirurgia stomatologiczna Chorzów - zapraszamy.

Cmentarna 38/32

41-500 Chorzów

+48 518 448 228

Telefon komórkowy

Godziny otwarcia

Pon - pt 08:00 - 19:00