Czy wybielanie zębów boli?

Wielu z nas marzy się piękny hollywoodzki uśmiech. Idealny, równy i biały uśmiech jest dla nas symbolem sukcesu zawodowego i prywatnego. W gabinecie stomatologicznym możesz oddać się efektywnemu wybielaniu zębów. Wybielać można całe uzębienie, jak i poszczególne zęby na przykład takie, które zaciemniły się po leczeniu kanałowym. Pożółkły kolor zębów już nie musi być Twoim kompleksem. Wybielanie to prosty sposób na biały uśmiech i nowy komfort życia.

Spis treści:

  • Jakie są sposoby na wybielanie zębów?
  • Co należy zrobić przed wybielaniem?
  • Czy zabieg wybielania zębów może sprawiać ból?

Z poniższego tekstu dowiesz się, jakie są sposoby na wybielanie zębów, na czym ono polega i czy prawdą jest, że może sprawiać ból.

Jakie są sposoby na wybielanie zębów?

Wyróżnia się dwie metody wybielania zębów. Pierwszą z nich jest metoda nakładkowa, pacjent stosuje ją każdej nocy przez okres tygodnia lub dwóch. Metoda nakładkowa polega na nakładaniu specjalnej szyny z winylu, którą wypełnia się środkiem wybielającym. Druga metoda to naświetlanie. Dzięki niej zęby wybielane są w czasie jednej wizyty. Zęby naświetlane są w gabinecie niebieskim promieniowaniem, które aktywuje cząsteczki nałożonego na nie żelu tlenowego.

Co należy zrobić przed wybielaniem?

Zabieg wybielania może być wykonany tylko na zdrowych zębach. Przed nim w razie potrzeby, należy więc poddać się leczeniu. Przed wybielaniem zaleca się również usunięcie kamienia nazębnego, gdyż on sam nie ulega rozjaśnieniu.

Czy zabieg wybielania zębów może sprawiać ból?

Ból podczas wybielania zależny jest od wrażliwości zębów i metody. Nakładanie na noc szyn, czy spędzenie godziny w pełnym i rozszerzonym uśmiechu podczas naświetlania, to nic przyjemnego. Jednak najbardziej bolesne dla pacjenta są efekty wybielania. Zęby po takim zabiegu często stają się nadwrażliwe, co sprawia, że zjedzenie czegoś kwaśnego lub słodkiego oraz wypicie bardzo gorącego lub zimnego napoju przyprawia o ostry ból zębów. Nadwrażliwość po czasie mija, a podczas jej występowania zaleca się stosowanie pasty do zębów nadwrażliwych.

Cmentarna 38/32

41-500 Chorzów

+48 518 448 228

Telefon komórkowy

Godziny otwarcia

Pon - pt 08:00 - 19:00