Dlaczego warto dbać o zęby?

Każdy z nas wie, jak bardzo ważny jest uśmiech. Jest to jedna z pierwszych rzeczy, na jakie zwracamy uwagę u drugiej osoby. Zdrowy – dodaje atrakcyjności, pewności siebie i sprawia, że jesteśmy dobrze odbierani przez otoczenie. Jest to bardzo znaczące w dzisiejszych czasach, aby nasze zęby były w jak najlepszym stanie. Zadbany uśmiech świadczy o nas samych, warto więc dbać o nie każdego dnia.

Ważny element wyglądu

Uśmiech jest naszą wizytówką, która przyciąga najmocniej uwagę w naszym wyglądzie. Wiąże się to z większymi sukcesami w życiu zawodowym, jak i towarzyskim. Kolejne badania potwierdzają tę tezę. Środowisko, w którym żyjemy, nie ma znaczenia. Ładne i zdrowe uzębienie może być krokiem na drodze w kierunku sukcesu.

Niestety duża część osób unika uśmiechania się na co dzień. Zazwyczaj powodem są nasze emocje, bądź aktualny stan umysłu. W sytuacjach stresujących i napiętych, po prostu o tym zapominamy. Innym dużo gorszym powodem może być pogarszający się stan naszego uzębienia. W takich wypadkach zakrywamy twarz dłonią lub tłumimy emocje.

Na szczęście coraz więcej osób, zdaje sobie sprawę, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa zdrowe uzębienie. Aktualnie do stomatologów nie zgłaszają się wyłącznie osoby z powodów chorób lub schorzeń takich jak: próchnica, kamień czy nagły ból, ale także ci, którym zależy na posiadaniu lśniącego uśmiechu i równych zębów. Badania potwierdzają, że osoby z nienagannym uzębieniem są aż do 20% bardziej atrakcyjne, a także mają większe szanse na znalezienie odpowiedniej pracy. Postrzegani są również jako osoby znacznie młodsze, niż tak naprawdę są.
Nie ma wyjątków ze względu na płeć. Ta kwestia dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Dzięki dbaniu o to zęby zwiększają się szanse na znalezienie lepszej pracy, a także na udane życie towarzyskie. Głównie jednak poprawia to nasze samopoczucie i znacząco wpływa na zdrowie całego organizmu.

Po pierwsze zdrowie!

Powinniśmy zdawać sobie sprawę, że w leczeniu zębów nie chodzi jedynie o kwestie estetyczne, ale głównie o nasze zdrowie w szerokim tego słowa znaczeniu.

Zdrowe zęby mają bardzo duży wpływ, na funkcjonowanie całego organizmu. Badania pokazują, że wszelkie choroby zębów i dziąseł, mogą doprowadzić do niebezpiecznych schorzeń i dolegliwości. Dlaczego tak jest? Już odpowiadamy. Bakterie ukrywające się w zakamarkach naszego uzębienia, mogą przeniknąć do krwiobiegu, a następnie do praktycznie wszystkich narządów, które odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Zaniedbanie może więc spowodować nieprzyjemne skutki. Warto więc nie doprowadzać do takich sytuacji, w szczególności, że można temu zapobiec, wybierając się wcześniej do gabinetu stomatologicznego. Lepiej zapobiegać niż leczyć!

Cmentarna 38/32

41-500 Chorzów

+48 518 448 228

Telefon komórkowy

Godziny otwarcia

Pon - pt 08:00 - 19:00