Dlaczego warto regularnie chodzić do dentysty?

Chcesz wiedzieć, dlaczego warto regularnie odwiedzać stomatologa? Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty u sług w gabinecie Ten – Dent w Chorzowie.

Wstęp
Wizyty u stomatologa, choć przez wielu zupełnie nielubiane, są niezwykle ważne w celu zapobiegania rozwoju różnorodnych chorób jamy ustnej. Systematyczne odwiedziny w gabinecie dentystycznym mogą przynieść wyłącznie same korzyści. Jakie? Zapraszamy do lektury naszego wpisu!

Spis treści:
1. Wstęp
2. Zdrowe zęby to podstawa
3. Korzyści z częstych wizyt u dentysty

Streszczenie artykułu
Zapobieganie rozwojowi próchnicy, postępującym chorobom przyzębia, jak również dużo niższe koszty leczenia stomatologicznego. To najważniejsze korzyści płynące z systematycznych wizyt u dentysty. Odpowiedź na pytanie, czy warto regularnie odwiedzać stomatologa, może być więc tylko jedna: oczywiście, że tak!

Artykuł
Jak często chodzić do dentysty, by móc powiedzieć, że naprawdę dba się o stan naszej jamy ustnej? Eksperci są zgodni, że badanie stomatologiczne u dzieci powinno przeprowadzać się raz na 3 miesiące, u dorosłych zaś – przynajmniej 2 razy w roku. Oczywiście okresy te mogą być odpowiednio skrócone lub wydłużone. Warto pamiętać jednak, że zdecydować o tym powinien stomatolog. Dlaczego warto chodzić regularnie do dentysty? Najważniejsze powody systematycznego pojawiania się u stomatologa prezentujemy w poniższym artykule.

Zdrowe zęby to podstawa
Regularnie i profesjonalnie wykonywane badanie stomatologiczne pozwala nie tylko na to, by móc zadbać o stan naszych zębów, ale również regularnie poddawać ocenie osobistą higienę jamy ustnej. To, w jaki sposób szczotkujemy zęby oraz je nitkujemy, również dobrze jest systematycznie kontrolować. Do tego warto jest korzystać z fachowego doradztwa stomatologów w zakresie jak najlepszego wykonywania tych właśnie czynności. Nierzadko dentysta zaleci zmianę pasty lub zastosowanie specjalnych płynów do płukania. Warto zastosować się do zaleceń, bo dzięki temu można zadbać nie tylko o ogólną kondycję naszych zębów, ale również doprowadzić do tego, że powstający na zębach kamień nazębny będzie osadzał się dużo rzadziej. Do tego z powodzeniem będzie można też zapobiegać rozwojowi chorób przyzębia czy postępującym zmianom próchnicowym.

Korzyści z częstych wizyt u dentysty
Regularne odwiedzanie dobrego gabinetu stomatologicznego pozwala na dokonywanie fachowych przeglądów stanu naszej jamy ustnej. Dzięki temu możliwie wcześnie można wykryć próchnicę oraz rozpocząć leczenie zębów. Wczesna interwencja do tego zapobiega dalszemu postępowi niszczenia tkanek oraz zapewnia dostęp do mniej inwazyjnego, a przez to także i dużo tańszego leczenia stomatologicznego. Z pewnością nie warto zwlekać z wizytą u dentysty, bo można ograniczyć koszty leczenia i nie doprowadzić do sytuacji, w której jedynym wyjściem będzie kanałowe leczenie zębów. Do tego regularne wizyty u stomatologa ograniczą także rozwój różnorodnych chorób przyzębia. Te z kolei, im wcześniej zostaną wykryte, tym mniejsze jest ryzyko wystąpienia periodontopatii. Jedno jest więc pewne: warto chodzić regularnie do dobrego dentysty!

Cmentarna 38/32

41-500 Chorzów

+48 518 448 228

Telefon komórkowy

Godziny otwarcia

Pon - pt 08:00 - 19:00