Fakty i mity dotyczące implantów zębów

Implanty zębów to temat, który często niesie za sobą szereg wątpliwości i nieścisłości – zwłaszcza wśród osób, które wcześniej nie miały z nimi styczności i dopiero myślą o ich założeniu. Przedstawiamy kilka najbardziej znanych faktów i mitów dotyczących implantów. Zobacz, jak jest naprawdę!

Implanty funkcjonują tak jak naturalne zęby, a nawet lepiej, bo nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym, czyli np. nie mogą się złamać.

FAKT. Implanty rzeczywiście są trwalsze niż zęby naturalne, więc nie można ich zniszczyć, przez co służą bardzo długo, nawet do końca życia (choć to zależy od sposobu założenia oraz doświadczenia i wprawy stomatologa).

Zakładanie implantów jest bardzo bolesnym zabiegiem.

MIT. Nic Cię nie będzie boleć, ponieważ przed zabiegiem dostajesz znieczulenie. Do wyboru masz znieczulenie miejscowe albo ogólne (narkoza). Po zabiegu możesz spodziewać się jedynie niewielkiego obrzęku dziąsła, który zniknie tak szybko, jak po znieczuleniu podczas zakładania plomby.

Implanty zębowe są objęte gwarancją.

FAKT. To prawda. Wiele producentów implantów zapewnia pacjentom gwarancję na nie, która na dodatek jest dożywotnia! Jak więc widać, implant to inwestycja ze 100% opłacalnością.

Wszystkie implanty są takie same, a różnica w cenie wynika od indywidualnych upodobań stomatologów.

MIT. Implanty mogą różnić się pomiędzy sobą materiałem, z którego zostały wykonane, a tym samym – jakością. Dlatego warto wybrać te droższe – w końcu masz je mieć ze sobą już na zawsze.

Implanty nie mogą być zakładane dzieciom.

FAKT. Implanty można zakładać pacjentom, którzy ukończyli 16-17 rok życia. Ma to znaczenie z tego względu, że dopiero w tym wieku kości szczęki są już prawidłowo ukształtowane i gotowe na przyjęcie cała obcego w postaci implantu zęba.

Na implanty można mieć uczulenie.

MIT. Dobrej jakości implanty zębowe wykonane są z tytanu, który jest materiałem obojętnym dla ludzkiego organizmu. Dlatego też nie może wystąpić reakcja alergiczna, ponieważ tytan nie jest alergenem.

Cmentarna 38/32

41-500 Chorzów

+48 518 448 228

Telefon komórkowy

Godziny otwarcia

Pon - pt 08:00 - 19:00