5 sposobów na hollywoodzki uśmiech

Piękne, białe i równe zęby odejmują lat, dodają urody i pewności siebie – nie musimy mówić, na co dalej się to przekłada. Niestety, rzadko otrzymuje się je w genach, dlatego czasami niezbędna okaże się pomoc profesjonalnego stomatologa. Przedstawiamy drogę do hollywoodzkiego uśmiechu!

1. Wylecz zęby

Najpierw zdrowie, potem estetyka! Dlatego zanim dentysta przystąpi do wszystkich upiększających czynności, musi mieć pewność, że zęby są zdrowe – tylko wtedy dalsze działania mają sens. Jeśli konieczne będzie leczenie kanałowe, zrób je. Jeśli potrzebne będzie chirurgiczne pozbycie się ósemek, także musisz poddać się zabiegowi. Wypełnienie wszystkich ubytków materiałem kompozytowym to podstawa.

2. Pamiętaj o higienizacji

Jeśli borykasz się z osadem, kamieniem albo przebarwieniami, one również muszą zniknąć. Pomogą w tym zabiegi higienizacji, takie jak skaling czy piaskowanie. Ogółem warto wykonywać je co pół roku – w ten sposób uniknie się poważniejszych konsekwencji związanych np. z zaleganiem kamienia nazębnego. Skorzystaj także z fluoryzacji, która chroni Twoje zęby przed próchnicą i sprawia, że są mocniejsze.

3. Dieta też jest ważna

Choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, odpowiednia dieta także ma znaczenie w kontekście wpływania na stan zębów. Jedz dużo jajek – zawarte w nich związki pobudzają produkcję śliny, która chroni przed szkodliwym działaniem cukrów i kwasów oraz oczyszczają jamę ustną. Postaw również na ryby i zieloną herbatę. Unikaj z kolei czarnej herbaty, kawy, słodyczy i wszystkiego, co zawiera w sobie duże ilości cukru.

4. Wybielanie

Wybielanie zębów to najprostszy i najszybszy sposób na poprawę ich wyglądu.Na co dzień korzystaj z past wybielających, ale miej na uwadze, że nie dadzą takiego efektu jak profesjonalne wybielanie w gabinecie stomatologicznym. Istnieje kilka sposobów na wybielenie zębów u dentysty. Poznasz je tutaj -> Wybielanie zębów.

5. Licówki

Jeśli samo wybielanie Twoich zębów nie wystarczy, ponieważ są do tego nierówne albo mają nietypowy kształt, postaw na licówki. To nakładki korygujące niedoskonałości zębów. Są bardzo popularne wśród gwiazd, ponieważ dzięki nim można szybko uzyskać hollywoodzki uśmiech. Więcej na ich temat przeczytasz tu -> Licówki.

Cmentarna 38/32

41-500 Chorzów

+48 518 448 228

Telefon komórkowy

Godziny otwarcia

Pon - pt 08:00 - 19:00