ile kosztuje wybielanie zębów

Ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty?

Nie ulega wątpliwości, że każdy chciałby się cieszyć zdrowym, śnieżnobiałym uśmiechem. Stąd popularność różnorodnych metod wybielania zębów. Niestety, wiele osób decyduje się na wybielanie na własną rękę, a efekty mogą być nie tylko niewystarczające, ale także szkodliwe – pojawia się m.in. nadwrażliwość zębów. Najlepszym wyborem jest zdecydowanie się na zabieg wybielania u stomatologa. Ostateczny koszt będzie zależny od metody, którą wybierzemy. Może to być wybielanie z użyciem lamp, metoda nakładkowa lub licówki czy korony porcelanowe. Na czym tak naprawdę polega wybielanie, ile kosztuje i czy niesie za sobą skutki uboczne? Wyjaśniamy.

Czy wybielanie zębów niszczy szkliwo?

Warto zaznaczyć na wstępie, że wybielanie zębów u stomatologa nie niszczy szkliwa. Zabieg musi być wykonywany prawidłowo i zgodnie z zaleceniami dentysty. Decydując się na wybielanie na własną rękę, niestety, możemy zniszczyć szkliwo. W pogoni za białym uśmiechem nie warto decydować się na półśrodki, gdyż może to nie być bezpieczne dla zdrowia. Satysfakcjonujący efekt wybielania można osiągnąć jedynie z pomocą stomatologa. Dentysta przedstawi kilka metod wybielania, m.in. metodę nakładkową czy wybielanie z użyciem lamp. Metoda nakładkowa jest nieco tańsza, a przynosi oczekiwane rezultaty.

Ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty

Wiele osób często decyduje się na metodę nakładkową, jeśli chodzi o wybielanie zębów u stomatologa. Jej atutem jest to, że przeprowadzana jest samodzielnie przez pacjenta w domu, jednak wymaga regularnych wizyt u dentysty. Pierwszym etapem jest wykonanie na zamówienie specjalnej nakładki, którą pacjent nosi przez kilka lub kilkanaście godzin w ciągu dnia lub przez dwa tygodnie zakładając ją na noc. Metoda wymaga dwóch wizyt w gabinecie. Pierwsza wizyta wiąże się z pobraniem wycisku, z kolei na drugiej wizycie dopasowuje się wkładki i przeprowadza bardzo szczegółowy instruktaż postępowania. Koszt wybielania metodą nakładkową wiąże się z wydatkiem ok. 600-800 złotych.

Ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty lampą

Można zdecydować się także na wybielanie zębów lampą. Metoda ta wymaga 2-4 wizyt w gabinecie stomatologicznym w odstępie tygodniowym. Wybielanie zębów lampą jest droższe i wiąże się z kosztem ok. 2000 złotych. Jeśli mamy zęby martwe lub zęby z bardzo dużymi przebarwieniami, warto rozważyć założenie licówek lub koron porcelanowych, które zapewniają bardzo dobre efekty. Licówki są cienkimi, porcelanowymi płytkami, które są przyklejane do przedniej powierzchni zębów. Koszt to ok. 1500 zł za ząb.

Warto podkreślić, że zabieg wybielania za pomocą lampy, przeprowadzony w gabinecie stomatologicznym, jest poprzedzony bardzo wnikliwym wywiadem lekarskim. Stomatolog ocenia stan jamy ustnej. Wybielanie może być przeprowadzone wyłącznie u pacjentów z wyleczonymi zębami. Plomby powinny być solidnie wykonane. Wszelkiego rodzaju ubytki mogą doprowadzić do uszkodzenia miazgi zębowej.

Jeśli stomatolog zdecyduje się na przeprowadzenie wybielania za pomocą lampy, początkowym etapem jest naniesienie na zęby preparatu wybielającego. Preparat ten zawiera 35% nadtlenku wodoru. Kolejnym krokiem jest poddanie zębów naświetleniu przy użyciu specjalistycznej lampy. Żel wybielający jest nakładany trzykrotnie. Czas naświetlania wynosi ok. 15 minut. Warto dodać, że zabieg jest wysoce bezpieczny. Pozwala na rozjaśnienie zębów do 14 tonów w skali Vita, a więc efekty mogą być naprawdę olśniewające. Po stomatologicznym zabiegu wybielania z użyciem lampy, bezwzględnie należy stosować się do zaleceń dentysty.

Biorąc pod uwagę fakt, że wybielanie zębów u dentysty przebiega szybko, sprawnie, a efekt jest naprawdę ogromny, rozwiązanie to jest niezwykle konkurencyjne w stosunku do innych metod. Jak widać, w zależności od metody, wybielanie zębów wiąże się z kosztem od 600 do ponad 2000 złotych. Wybierając gabinet stomatologiczny, nie możemy kierować się wyłącznie ceną za zabieg. Kluczowe będzie wyposażenie, doświadczenie lekarza i rekomendacje pacjentów.

Cmentarna 38/32

41-500 Chorzów

+48 518 448 228

Telefon komórkowy

Godziny otwarcia

Pon - pt 08:00 - 19:00