Implanty stomatologiczne – warto?

Szukasz najlepszych usług stomatologicznych w Chorzowie? Poznaj szerokie możliwości innowacyjnych implantów! Wybierz ofertę gabinetu TEN-DENT!

Wstęp
Implanty stomatologiczne to jedno z bardzo popularnych rozwiązań dostępnych we współczesnej, nowoczesnej stomatologii. Co warto wiedzieć o korzyściach z nimi związanych? Dlaczego zainteresowanie implantami w Polsce wciąż rośnie? Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania prezentujemy w poniższym wpisie. Wszystkich zainteresowanych tym tematem już teraz zapraszamy do lektury!

Spis treści
Wstęp
Implanty – co to takiego?
Główne zalety implantów
Najczęstsze obawy związane z implantami

Streszczenie artykułu
Implanty stomatologiczne to jedna z bardzo często wybieranych metod na skuteczne, w pełni bezpieczne i trwałe odbudowanie posiadanych braków zębowych. Warto zdecydować się na ten zabieg stomatologiczny, gdyż pozwala on z powrotem cieszyć się pełnym, bardzo atrakcyjnym, szerokim uśmiechem. Polecamy!

Artykuł
Choć implanty zębowe to usługa stomatologiczna ciesząca się stałym zainteresowaniem pacjentów oraz coraz większą dostępnością finansową, wciąż budzą różnorodne odczucia u wielu osób. Co warto o nich wiedzieć, by móc stwierdzić, że jest to wiedza wystarczająca? Sprawdziliśmy. Zapraszamy do lektury naszego artykułu!

Implanty – co to takiego?
Mianem implantów stomatologicznych określa się sztuczne, wykonane z tytanu korzenie, które spełniają dokładnie taką samą funkcję, jak korzenie naturalne. Rolą profesjonalnie wykonanego korzenia, idealnie imitującego ten prawdziwy, pozostaje utrzymanie korony zębowej. Dzięki temu, że na korzeniu można mocować różne elementy protetyczne, z powodzeniem można wykonać idealną odbudowę zarówno pojedynczego zęba, jak i zamontować większą protezę. Także w sytuacji, gdy brakuje więcej zębów (lub nie ma nawet wszystkich), w zależności od liczby wszczepionych implantów możliwe jest także stworzenie niewyjmowanego uzupełnienia protetycznego.

Główne zalety implantów
Do najważniejszych zalet implantów stomatologicznych zaliczyć należy ich trwałość oraz niezawodność. W zasadzie śmiało można stwierdzić, że implanty zębowe są najlepszym pomysłem na odbudowę utraconych zębów. Co najistotniejsze zaś – barwę i kształt implantów można z niemal doskonałą precyzją dopasować do wyglądu pozostałych, naturalnych zębów. Dodatkowo założenie implantów nie będzie się wiązać też z koniecznością szlifowania zębów zdrowych. Warto dodać również, że implanty są wykonane z materiałów niewywołujących żadnych reakcji alergicznych. Pewne pozostaje więc to, że z powodzeniem przyjmą się u każdego pacjenta, a do tego zapewniać będą także niemal dożywotnią trwałość wszczepu.

Najczęstsze obawy związane z implantami
Jakiego rodzaju obawy pojawiają się obecnie najczęściej wśród pacjentów, którzy nie wiedzą, czy zdecydować się na implanty stomatologiczne? Osoby te zazwyczaj po prostu obawiają się zabiegów chirurgicznych i nie zdają sobie sprawy z tego, że nowoczesna implantologia jest techniką bardzo innowacyjną, bezbolesną i znaną z niemal dożywotniej trwałości. Nie warto więc siać niepotrzebnie paniki czy zamartwiać się na zapas. Polecamy z całego serca skonsultowanie wszelkich obaw z dobrym stomatologiem.

Cmentarna 38/32

41-500 Chorzów

+48 518 448 228

Telefon komórkowy

Godziny otwarcia

Pon - pt 08:00 - 19:00