Implanty zębów – co trzeba wiedzieć?

Implanty zębowe to droga do osiągnięcia pięknego uśmiechu. Przed założeniem implantów mamy wiele wątpliwości. Warto, więc poznać bliżej ten tematy, aby ze spokojem zdecydować się na ich założenie. Implanty stomatologiczne można stosować w przypadku utraty jednego zęba, ale także, by odbudować część zgryzu. Istnieją różne rodzaje implantów zębowych. Co trzeba wiedzieć o implantach – wyjaśniamy!

Spis treści:

  • Czym są implanty dentystyczne?
  • Zalety implantów
  • Rodzaje implantów
  • Wątpliwości dotyczące implantów
  • Przeciwwskazania

Dowiedz się, czym są implanty dentystyczne, jakie zalety mają implanty zębowe i poznaj ich rodzaje. Ponadto rozwiejemy wątpliwości dotyczące implantów.

Czym są implanty dentystyczne?

Implanty dentystyczne, implanty zębowe to po prostu zamienniki korzeni zębów. Wszczepia się je w kość szczęki, a następnie są one nadbudowywane uzupełnieniami protetycznymi, takimi jak korony, czy mosty. W ten sposób tworzy się pojedyncze zęby lub całe części uzębienia. Implanty wszczepia się w znieczuleniu miejscowym. Tytanowy implant po czasie staje się naturalną częścią szczęki, gdyż organizm nie odnajduje w nim ciała obcego i bez problemu narasta na nim kość, która się z nim łączy.

Zalety implantów

Wyższość implantów nad innymi metodami leczenia przejawia się szeregiem zalet. Implanty dentystyczne, implanty zębowe zapewniają doskonały efekt estetyczny, zachowują naturalny kontur twarzy, przez co przeciwdziałają wiotczeniu skóry i tworzeniu się zmarszczek mimicznych. Ponadto implanty zębowe są oparciem dla sąsiadujących zębów i przeciwdziałają ich rozchwianiu oraz minimalizują zanik kości. Po zakończonym leczeniu implanty dają możliwość normalnego jedzenia i cieszenia się z diety, która zawiera surowe i twarde produkty. Dogodna jest także higiena jamy ustnej. Implanty stomatologiczne to przede wszystkim działanie estetyczne, które zapewnia piękny uśmiech i podnosi poziom pewności siebie.

Rodzaje implantów

Najpopularniejsze implanty zębowe to implanty tytanowe, wykonane z metalu. Uznawane są za najtrwalsze i najpewniejsze rozwiązanie. Jednak poza nimi korzysta się także z implantów ceramicznych i polimerowych. Co ciekawe implanty zębowe mogą mieć różne kształty, od geometrycznych, po klasyczne implanty zębowe przypominające śruby.

Wątpliwości dotyczące implantów

  • Trwałości implantów zagrażają choroby autoimmunologiczne, szczególnie w takim wypadku należy poddawać je częstej kontroli.
  • Po wszczepieniu implantów generalnie zaleca się regularne wizyty u dentysty.
  • Pacjenci z implantami mogą poddawać się badaniu rezonansem magnetycznym.
  • Na okres co najmniej 3 miesięcy od wszczepienia implantów należy zachować abstynencję od nikotyny. Zaleca się trwałe rzucenie palenia po założeniu implantów.

Przeciwwskazania

Istnieją niestety przeciwwskazania do wszczepienia implantów. Podstawowym jest nieustabilizowana cukrzyca, która wpływa na gojenie się ran. Implanty nie mogą zostać założone także u osób, które zmagają się z chorobami nowotworowymi oraz u osób, których kości szczęki jeszcze się nie rozwinęły. Konsultacji podlegają choroby psychiczne, schorzenia szpiku kostnego, wady serca i choroba Parkinsona. Te przeciwwskazania nie są bezwzględne.

Implanty zębów Chorzów

Mimo że obecnie implanty zębowe są popularne i dobrze znane pacjentom, nie było tak zawsze. Tak naprawdę współczesna implantologia rozpoczęła się w latach sześćdziesiątych i pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Co ciekawe, największe zasługi za rozwój implantologii przypisuje się ortopedzie, który swoją karierę skupił na badaniu zjawiska mikrokrążenia w kościach i procesie gojenia się ran. Wykorzystywał do swojej pracy tytanowe narzędzia umieszczane w kościach. W pewnym momencie zaobserwował, że owe narzędzia i kości tworzą trwałe połączenia, co nie działo się w przypadku żadnego innego metalu. Ten mechanizm stał się więc bazą do badań nad implantami ortopedycznymi, ale także w późniejszym czasie stomatologicznymi. Co ważne, aż do dziś pacjentom wszczepia się implanty zębowe stworzone właśnie z tytanu.

Implantologia Chorzów

Implantologia jest to ciągle rozwijająca się dziedzina nauki. Pozwala ona na odtworzenie zębów, które zostały utracone w wyniku różnych zdarzeń. Mogły być to na przykład urazy, uszkodzenia lub niewłaściwe dbanie o higienę jamy ustnej. Brak zębów bywa nie tylko defektem kosmetycznym, ale również zdrowotnym, może powodować problemy z mówieniem, a także sprawiać, że zęby zaczną się przesuwać. Aby zapobiec temu stanowi rzeczy, warto rozważyć implant. To dobry pomysł szczególnie ze względu na fakt, że implantologia wciąż dynamicznie się rozwija i staje się dostępna dla coraz większego grona pacjentów. Nie bez znaczenia jest również coraz bardziej atrakcyjna cena tego rozwiązania. Rosnąca dostępność zachęca pacjentów do korzystania z korzyści płynących z implantologii. Jeśli chcesz wykonać profesjonalne implanty zębowe, Chorzów jest odpowiednim miejscem. Zapraszamy do naszych gabinetów. Implanty Chorzów.

Implanty zębów cennik Chorzów

Jeśli chodzi o implanty zębowe, Chorzów jest miejscem, w którym można wykonać ten zabieg w sposób profesjonalny i niedrogi. Cena usług, jaką proponujemy, jest adekwatna do jakości działań, które oferujemy. Ogólnie trzeba pamiętać, że wszczepienie implantów to jeden z najdroższych zabiegów w dziedzinie stomatologii. Ostateczny koszt wszczepienia implantu zależy od wielu czynników, w tym od rodzaju wybranego implantu. Mogą być to implanty tytanowe, ale także na przykład cyrkonowe, czyli implanty ceramiczne. One również wykazują wysoką zgodność biologiczną z naturalną tkanką zębów. Mają także świetną odporność na działanie czynników zewnętrznych.

Aby uzyskać więcej informacji na temat implantów zębów w Chorzowie oraz kosztów takiego zabiegu, zapraszamy do naszego cennika. Najwięcej jednak będziemy mogli powiedzieć na wizycie, ponieważ cena zależy od wielu czynników indywidualnych. Każda sytuacja rozpatrywana jest w sposób indywidualny na podstawie stanu uzębienia pacjenta oraz efektu, jaki chciałby on osiągnąć. Implanty Chorzów – zapraszamy.

Cmentarna 38/32

41-500 Chorzów

+48 518 448 228

Telefon komórkowy

Godziny otwarcia

Pon - pt 08:00 - 19:00