Implanty zębów – najczęstsze wątpliwości

Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy wybrać implanty zębów, warto rozwiać swoje wszelkie wątpliwości. Implanty zębowe cieszą się sporym zainteresowaniem ze względu na to, że nie tylko pozwalają na osiągnięcie śnieżnobiałego, pięknego uśmiechu, ale także podnoszą pewność siebie. Jakie są najczęstsze wątpliwości dotyczące implantów zębów?

Spis treści:

  • Implanty zębów a palenie papierosów
  • Implanty zębów a sauna
  • Implanty zębów a rezonans magnetyczny
  • Implanty zębów a choroby autoimmunologiczne

Implanty zębów a palenie papierosów

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy palenie papierosów ma wpływ na trwałość implantów zębowych. Chcąc zastosować u siebie implanty zębów, musimy mieć na uwadze, że trzeba pozbyć się nałogu tytoniowego. Palenie papierosów powoduje stan zapalny w jamie ustnej, co z pewnością nie wpływa pozytywnie na implanty zębowe. Specjaliści zalecają, aby zdecydować się na zabieg wszczepienia implantów zębów dopiero po trzymiesięcznej, całkowitej abstynencji od nikotyny.

Implanty zębów a sauna

Kolejną wątpliwością dotyczącą implantów zębów jest możliwość korzystania z sauny. Ważne, aby od dnia zabiegu przez 7 dni unikać korzystania z sauny, a także zrezygnować z opalania się czy z intensywnego wysiłku fizycznego. Po tym czasie możemy korzystać z sauny.

Implanty zębów a rezonans magnetyczny

Pacjenci zastanawiają się nad tym, czy posiadając implanty zębów można wykonywać rezonans magnetyczny czy tomografię komputerową. Jak podkreślają specjaliści, nie istnieją żadne przeciwwskazania co do tego, aby możliwe było wykonywanie rezonansu magnetycznego czy tomografii komputerowej, mając implanty zębowe. Nie jest to przeszkodą do wykonywania tego rodzaju badań.

Implanty zębów a choroby autoimmunologiczne

Istnieją choroby, które zagrażają trwałości implantów – podobnie jak własnych zębów – i należą do nich choroby autoimmunologiczne. Implanty zębów posłużą nam do końca życia, jeśli odpowiednio o nie zadbamy, jednak konieczne jest regularne uczęszczanie na wizyty kontrolne – zwłaszcza wtedy, gdy cierpimy na choroby autoimmunologiczne.

Cmentarna 38/32

41-500 Chorzów

+48 518 448 228

Telefon komórkowy

Godziny otwarcia

Pon - pt 08:00 - 19:00