jak-sie-pozbyc-przebarwien-na-zebach

Jak się pozbyć przebarwień na zębach?

Jak się pozbyć przebarwień na zębach? To pytanie dręczy wiele osób, które chciałyby się cieszyć pięknym, gwiazdorskim uśmiechem. Piękne zęby to jeden z tych atrybutów, o które musimy zadbać samodzielnie. Coraz więcej osób szuka skutecznego rozwiązania na pozbycie się żółtych osadów, nieestetycznych plam. Współczesna stomatologia oferuje kilka możliwości, jeśli chodzi o wybielanie zębów. Trzeba jednak uświadomić sobie, że kolor zębów jest indywidualną sprawą. Naturalne odcienie mieszczą się pomiędzy kolorem kości słoniowej a kilkoma odcieniami bieli. Może on ulec pogorszeniu na skutek produktów, które spożywamy, a także nagromadzonego kamienia. Proces ten jest jednak odwracalny.

Spis treści:

  • Domowe sposoby wybielania zębów
  • Wybielanie zębów u stomatologa

Z wpisu dowiesz się, czy domowe wybielanie zębów jest bezpieczne oraz jakie są metody na pozbycie się przebarwień u stomatologa.

Domowe sposoby wybielania zębów

Na wstępie należy zaznaczyć, że nawet najlepszy i najdroższy sposób na domowe wybielenie zębów nie będzie tak skuteczny jak profesjonalne wybielanie u stomatologa. Warto jednak dbać o swój uśmiech, stosując się do kilku zasad. Dzięki temu poprawimy kolor zębów i zredukujemy przebarwienia. Zanim jednak zdecydujemy się na któryś z dostępnych preparatów, konieczne jest określenie stanu zdrowia jamy ustnej. Na wybielanie można się zdecydować jedynie wtedy, gdy nie mamy zmian chorobowych, ran czy aft. Wśród preparatów do wybielania zębów najczęściej możemy spotkać pasty wybielające, paski wybielające czy płyny do płukania jamy ustnej. Mogą okazać się skuteczne, jeśli chcemy nieznacznie wybielić zęby. W przypadku mocniejszych osadów niezbędna jest wizyta u stomatologa.

Powyższe produkty pozwolą skutecznie pozbyć się delikatnych przebarwień. Specjalistyczne pasty w swoim składzie zawierają często nadtlenek karbamidu, czyli substancję o silnych właściwościach wybielających. W dobrych pastach znajdziemy także mikrogranulki, których zadaniem jest usunięcie nagromadzonego osadu. Do zestawu dobrze jest dokupić płyn do płukania jamy ustnej, który potęguje efekt wybielania.

Wybielanie zębów u stomatologa

W przypadku, gdy na zębach znajduje się sporo kamienia nazębnego, a odcień naszego uśmiechu znacznie odbiega od naturalnego, dobrze jest zdecydować się na wybielanie zębów u stomatologa. Lekarz ocenia stan zdrowia jamy ustnej, leczy ewentualne ubytki, a następnie stosuje specjalistyczny żel wybielający oraz lampę UV. To szybki zabieg, który przynosi ogromne efekty już za pierwszym razem. Lekarz wyjaśni także, jak postępować po zakończonej kuracji. Zabiegi wybielające można przeprowadzać co 12 miesięcy.

Sporą popularnością cieszy się także wybielanie nakładkowe. Pacjent otrzymuje indywidualne nakładki, a cały proces przeprowadza się w domu. Należy się jednak zgłaszać do stomatologa na kontrole. Teraz już wiesz, jak pozbyć się przebarwień!

 

Cmentarna 38/32

41-500 Chorzów

+48 518 448 228

Telefon komórkowy

Godziny otwarcia

Pon - pt 08:00 - 19:00