Jak starzeją się zęby?

To właśnie piękny uśmiech odpowiada za pierwsze wrażenie. O tym wie praktycznie każdy. To dlatego często niezadbane zęby są naszym kompleksem. Niestety, nie każdy zdaje sobie już sprawę z tego, że zaniedbane zęby mogą postarzać nawet o 13 lat. To właśnie one decydują o naszych rysach – razem z tkankami miękkimi twarzy, budową i układem kości.

Czy zęby starzeją się u każdego?

Warto podkreślić, że starzenie się uśmiechu dotyczy każdego z nas. Problemem jest żółknące szkliwo, ale także starte zęby – nazywa się to starciem fizjologicznym. Jest to naturalny proces, który postępuje wraz z wiekiem. Istnieje także zjawisko zwane starciem patologicznym. To nadmierne ścieranie zębów. Do najczęstszych przyczyn należą: brak czasu na relaks, nadmiar stresu, złe nawyki żywieniowe, zła higiena jamy ustnej. Wszystko to wpływa negatywnie na stan tkanek zębów.

Starzenie dentalne

Powyższe dolegliwości to objawy starzenia dentalnego. Odbija się to na odwróconym trójkącie młodości. Trójkąt młodości to owal twarzy osób młodych, czyli wypukłe kości policzkowe, zarysowane łuki brwiowe. Z wiekiem zmieniają się proporcje, co odbija się negatywnie na wyglądzie. Zęby cofają się w głąb twarzy, szczęka może wydawać się znacznie mniejsza niż w rzeczywistości.

Dobra wiadomość jest taka, że dosłownie w każdym momencie życia można odwrócić lub powstrzymać ten proces.

Anti Aging Dentistry

Anti Aging Dentistry to wąska specjalizacja, która jest popularna w krajach Europy Zachodniej oraz Stanach Zjednoczonych. Trend skupia się wokół uzyskania młodszego wyglądu za pomocą zabiegów stomatologicznych. W Polsce nie jest on jednak bardzo popularny.

Lekarze, którzy specjalizują się w Anti Aging Dentistry potrafią uzyskać naprawdę oszałamiające efekty swojej pracy. Wszystko dzięki połączeniu najnowszych technik z dziedziny implantologii, stomatologii estetycznej, ortodoncji, protetyki. Szczególnie popularne jest wybielanie oraz stosowanie licówek czy koron pełnoceramicznych.

Plan zabiegów dopasowuje się indywidualnie do każdego przypadku. Każdy jednak pozwala na uzyskanie odmłodzonego wyglądu twarzy oraz oczywiście ładniejszego uśmiechu. Co istotne, efekty te uzyskuje się bez ingerencji chirurgii plastycznej. Obecnie to dentyści odpowiadają za “lifting twarzy”. Dzięki temu uzyskuje się lepsze podparcie policzków oraz warg, poprawia się także zgryz. Trend ten staje się coraz bardziej powszechny, dlatego z pewnością zawita również do naszego kraju. Warto rozważyć tego typu zabiegi zamiast operacji plastycznych.

Cmentarna 38/32

41-500 Chorzów

+48 518 448 228

Telefon komórkowy

Godziny otwarcia

Pon - pt 08:00 - 19:00