Jakie są najczęstsze profilaktyczne zabiegi stomatologiczne?

Chcesz poznać najczęściej wykonywane profilaktyczne zabiegi stomatologiczne? Zobacz jak niewiele trzeba, by zadbać o atrakcyjny wygląd własnych zębów. Warto!

Wstęp
Profilaktyka stomatologiczna odgrywa ogromną rolę nie tylko w zapobieganiu próchnicy, ale również przeciwdziała rozwojowi chorób przyzębia oraz innym chorób jamy ustnej. Choć wiele osób wciąż bagatelizuje tego rodzaju usługi dostępne w gabinecie stomatologicznym, nie warto tego robić. Co warto wiedzieć o najpopularniejszych zabiegach profilaktyki stomatologicznej? Sprawdziliśmy to – zapraszamy do lektury naszego wpisu!

Spis treści
1. Wstęp
2. Przegląd przynajmniej raz w roku
3. Skaling i piaskowanie
4. Popularność fluoryzacji

Streszczenie artykułu
Systematyczne przeglądy stomatologiczne, skaling, piaskowanie oraz fluoryzacja. To lista najczęściej zlecanych i wykonywanych, profilaktycznych zabiegów stomatologicznych. Warto z nich korzystać, by możliwie jak najdłużej cieszyć się pięknymi i zdrowymi zębami.

Artykuł
Kto z nas nie chciałby móc cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem przez długie lata? Z pewnością takich osób jest całe mnóstwo. Jest też jeden z bardzo skutecznych sposobów na to, by marzenie stało się rzeczywistością. Warto regularnie pojawiać się w gabinecie stomatologicznym i korzystać z licznych zabiegów profilaktycznych dostępnych u dentysty. Które z dostępnych usług cieszą się największą popularnością wśród pacjentów?

Przegląd przynajmniej raz w roku
Na fotelu stomatologicznym każdy z nas powinien pojawić się przynajmniej raz w roku. Najlepiej zaś, by taka wizyta odbywała się2 razy w roku. Wówczas właśnie możliwe stanie się maksymalnie szybkie zdiagnozowanie i zauważenie wszelkich niepokojących i patologicznych zmian w obrębie jamy ustnej. Dentysta podczas takiego przeglądu będzie mógł nie tylko sprawdzić i ocenić stan uzębienia, dziąseł oraz błony śluzowej, ale również podda kontroli ogólną higienę jamy ustnej. Możliwie wcześnie zauważone problemy w obrębie jamy ustnej pozwolą na podjęcie szybkich działań. Dzięki temu ewentualne leczenie stomatologiczne nie będzie trwało długo, jak i nie będzie się też wiązać z ponoszeniem dużych kosztów.

Skaling i piaskowanie
Do popularnych i bardzo często wykonywanych zabiegów stomatologicznych z zakresu profilaktyki, zaliczyć należy także skaling oraz piaskowanie. Istotą pierwszego z nich będzie usuwanie kamienia nazębnego oraz naddziąsłowego i poddziąsłowego. To wszystko będzie możliwe dzięki wykorzystaniu ultradźwięków. Po takim zabiegu zęby będą prezentować się jeszcze atrakcyjniej wizualnie, przy czym pozostaną także zdrowe na długi czas. Popularnym zabiegiem profilaktycznym jest także piaskowanie. Jego istotą z kolei jest usunięcie miękkiego osadu oraz różnego rodzaju przebarwień. Te mogą powstać m.in. od kawy, herbaty czy palenia papierosów. O zapotrzebowanie na te zabiegi warto zapytać w zaprzyjaźnionym gabinecie stomatologicznym.

Popularność fluoryzacji
Dużym zainteresowaniem wśród pacjentów cieszą się także zabiegi fluoryzacji. Jej istotą pozostaje powlekanie zębów preparatem o wysokiej zawartości fluoru. Zabieg ten polecany jest do wykonania nie tylko dzieciom (także na zęby mleczne), ale również i osobom dorosłym. Warto z niego skorzystać!

Cmentarna 38/32

41-500 Chorzów

+48 518 448 228

Telefon komórkowy

Godziny otwarcia

Pon - pt 08:00 - 19:00