Kompetentny dentysta – po czym go poznać?

Szukając odpowiedniego dentysty, musimy zwrócić uwagę na kilka cech, którymi wyróżnia się specjalista. Wiadome jest, że chcemy trafić do stomatologa, który będzie się opiekował naszym uzębieniem przez lata. Czym się kierować podczas wyboru?

Polecany stomatolog

Często zdarza się, że musimy zmienić stomatologa z powodu braku zadowolenia z leczenia, zmiany miejsca zamieszkania itd. Jeśli mamy niemiłe wspomnienia związane z wizytami u dentysty, nic dziwnego, że chcemy uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania. Wybór jest trudny, bowiem wiele osób po prostu obawia się dentystów. Powody mogą być najróżniejsze. Najczęstszym jest jednak to, że nie byliśmy zadowoleni z dotychczasowego leczenia stomatologicznego, które wiązało się z mnóstwem nieprzyjemności. Bagaż doświadczeń mógł nas skutecznie zniechęcić do leczenia stomatologicznego.

Niestety, ale faktem jest, że jeśli zaniechamy wizyt stomatologicznych, prędzej czy później będzie to skutkować bólem zębów czy nawet całkowitą utratą uzębienia. Współczesna stomatologia ma niewiele wspólnego z dawną. Obecnie stosuje się nowoczesny sprzęt, a metody znieczulenia nie wiążą się z dyskomfortem.

Po czym poznać specjalistę?

Dla pacjentów nie będzie najważniejszy piękny gabinet. Jeśli mamy spore grono zaufanych pacjentów, możemy być przekonani, że przychodzą oni do nas ze względu na profesjonalizm. Jeśli dany dentysta doskonale wykonuje swoją pracę, z pewnością nie będzie mógł narzekać na brak zainteresowania. Dobry stomatolog to taki, dla którego praca jest pasją. Powinien być nie tylko świetnym specjalistą, ale także dobrym psychologiem. Musi otaczać pacjentów troską i zrozumieniem. Tylko wtedy będą oni mogli zaufać jego diagnozie i zobaczyć efekty pracy.

Bardzo ważne jest również indywidualne podejście do każdego pacjenta. Wiele osób boi się wizyt u dentysty. Specjalista będzie potrafił zatrzeć niemiłe wspomnienia, a nasze obawy znikną. Jeśli dentysta poza pięknymi i dobrze wyposażonymi gabinetami nie ma nic dodatkowego do zaoferowania, nie powinien budzić naszego zaoferowania. Owszem, zadbane gabinety, dobrze wyposażone w nowoczesne sprzęty są bardzo ważne, jednak jest to jedynie dodatek do wstępnej oceny lekarza, który musi przede wszystkim posiadać odpowiednie kompetencje. To profesjonalny dentysta jest fundamentem swojego gabinetu. Na podstawie jego osoby powinniśmy wystawiać ostateczną ocenę, która zadecyduje o tym, czy będziemy przeprowadzać u niego leczenie. Warto o tym pamiętać, poszukując specjalisty dla siebie czy swoich dzieci.

Cmentarna 38/32

41-500 Chorzów

+48 518 448 228

Telefon komórkowy

Godziny otwarcia

Pon - pt 08:00 - 19:00