Korony protetyczne – co warto o nich wiedzieć?

Interesuje Cię temat nowoczesnych rozwiązań protetycznych? Chcesz poznać najważniejsze zalety koron protetycznych? Polecamy usługi od Ten-Dent!

Wstęp
Korony protetyczne dostępne są w szerokim asortymencie usług każdego dobrego gabinetu stomatologicznego mającego w ofercie również usługi protetyczne. Co warto wiedzieć o tego rodzaju rozwiązaniach? Komu korony protetyczne polecane są w szczególności? Na najważniejsze pytania odpowiadamy w naszym wpisie. Wszystkich zainteresowanych tym tematem zapraszamy do lektury!

Spis treści
Wstęp
Wieloletnia trwałość
Brak problemów z gryzieniem i nie tylko
Wysoki poziom estetyki

Streszczenie artykułu
Nowoczesne korony protetyczne znane są nie tylko z doskonałej trwałości, ale również niezwykłej estetyki wykonania oraz naturalności efektu. Do tego ich trwałość liczona jest nie tylko w 10 – 15 latach, ale osiągnąć może nawet poziom dożywotności! Warto skorzystać z zaawansowanych rozwiązań protetycznych dostępnych obecnie.

Artykuł
Korony protetyczne w gabinetach stomatologicznych wykorzystuje się głównie do efektywnego uzupełnienia koronowej części zęba. Jak się okazuje, współcześnie można skorzystać z wielu rodzajów koron, a ich różnorodność sprawia, że z łatwością można je dopasować do istniejącego w szczęce braku uzębienia. Jakie jednak są najważniejsze zalety koron protetycznych? Dlaczego warto zdecydować się na ich zastosowanie? O tym piszemy w dalszej części naszego wpisu.

Wieloletnia trwałość
Popularność nowoczesnych koron protetycznych bierze się z ich wieloletniej trwałości. Ta może wynosić nawet 10 –15 lat, a do tego korony protetyczne są lepsze od tradycyjnej protezy korony także z innego powodu. Jakiego? Okazuje się, że nie wymagają wyjmowania ani ponownego zakładania. Co więcej – przy systematycznej i prawidłowej higienie żywotność koron protetycznych może osiągnąć nawet poziom dożywotni. Ten ostatni argument chyba jest przeważający, by stwierdzić, że decyzja o wyborze najlepszych usług protetycznych może być wyłącznie decyzją w 100% słuszną.

Brak problemów z gryzieniem i nie tylko
Skorzystanie z usług dobrego stomatologa – protetyka sprawia, że można na zawsze zapomnieć też o problemach z gryzieniem lub mówieniem. Niemożliwe? A jednak! To wszystko dzięki temu, że korony protetyczne mocowane są na stałe, a przez to ryzyko ich obluzowania czy wysunięcia z jamy ustnej spada do zera. Do tego warto zauważyć, że dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii korony protetyczne są porównywalne trwałością do naturalnego uzębienia. Niegroźne jest więc ich ścieranie czy uszkodzenie nawet wówczas, gdy będzie się gryzło nawet najbardziej twarde produkty spożywcze. Dodatkowo to właśnie dzięki koronom z powodzeniem można uzupełnić braki w uzębieniu czy z sukcesem wyrównać płaszczyznę zgryzu.

Wysoki poziom estetyki
Zastosowanie profesjonalnych koron protetycznych będzie miało wpływ również na zwiększenie estetyki pełnego uśmiechu. Tego rodzaju rozwiązanie protetyczne bowiem pozwala na uzyskanie pełnego uśmiechu niezależnie od tego, jak wiele braków w uzębieniu własnym się posiada. To z pewnością doskonała wiadomość dla wszystkich tych osób, które marzą o odzyskaniu pełni blasku własnego uśmiechu. Warto!

Cmentarna 38/32

41-500 Chorzów

+48 518 448 228

Telefon komórkowy

Godziny otwarcia

Pon - pt 08:00 - 19:00