Leczenie kanałowe pod mikroskopem – co warto o nim wiedzieć?

Chcesz poznać najnowocześniejsze metody leczenia kanałowego? Poznaj korzyści usług dostępnych właśnie u nas. Wybierz komfort leczenia, na które Cię stać!

Wstęp
Leczenie kanałowe zamiennie nazywane jest endodoncją. To w wielu przypadkach jedna z polecanych form leczenia, która pozwala na zachowanie pełnego uzębienia własnego. Mimo tego, że wokół leczenia kanałowego istnieje dziś mnóstwo stereotypów, warto poszerzać własną wiedzę na jego temat. Czy endodoncja we współczesnym wymiarze jest mocno bolesna? Ile wizyt trzeba odbyć, by zaleczyć ząb kanałowo? Na najważniejsze pytania odpowiadamy w naszym wpisie.

Streszczenie artykułu
Wysoka precyzja leczenia, mała bolesność i dużo większa szybkość, niż podczas tradycyjnego leczenia endodontycznego. Tym właśnie wyróżniać się będzie profesjonalne leczenie kanałowe pod mikroskopem, któremu warto się dziś poddać. Wskazaniem do zastosowania tej formy leczenia będzie chęć zachowania pełnego uzębienia własnego oraz chęć przedłużenia życia martwego zęba.

Spis treści
1. Wstęp
2. Dokładne leczenie pod mikroskopem
3. Leczenie na jednej wizycie lub na dwóch

Artykuł
Wizyta u stomatologa dla wielu z nas nie jest niczym przyjemnym ani atrakcyjnym. Osoby bojące się bólu obawiają się tego, że tak szybko nie wstaną z fotela dentystycznego. Obawiają się także o ból odczuwany po leczeniu. Jak się okazuje jednak nowoczesna endodoncja nie jest wcale taka straszna. Mity wokół tej metody leczenia warto obalać – robimy to w naszym wpisie!

Dokładne leczenie pod mikroskopem
Nierzadko jedynym sposobem na uratowanie mocno zniszczonego próchnicą zęba jest poddanie go leczeniu kanałowemu. Obecnie endodoncja odbywa się zazwyczaj pod mikroskopem, co pozwala na skuteczne i szybkie, a przy tym bardzo dokładne oczyszczenie kanałów korzeniowych z miazgi. Gdyby nie wykorzystanie innowacyjnego mikroskopu, z pewnością nie można byłoby mówić o tak dużej precyzji w leczeniu kanałowym. Czy warto więc przedłużyć życie martwemu zębowi, bez konieczności usuwania go? Odpowiedź może być tylko jedna – oczywiście, że tak!

Leczenie na jednej wizycie lub na dwóch
Praktyka pokazuje, że w dobrym gabinecie stomatologicznym leczenie kanałowe przeprowadzić można na jednej wizycie, lub na dwóch. Podczas tej pierwszej kanały zębowe zostają udrożnione, opracowane oraz wypełnione odpowiednim materiałem. Szybkie i precyzyjne wykonanie leczenia jest możliwe wówczas, gdy w pracy wykorzystuje się mikroskop endodontyczny. Po leczeniu kanałowym laserem powinno się odbudować ząb specjalnym wypełnieniem (wzmacnianym włóknem szklanym) lub założyć koronę protetyczną. I to wszystko można zrobić już podczas jednej wizyty u dentysty.
Czasami leczenie kanałowe przeprowadza się podczas dwóch wizyt – wszystko uzależnione jest od budowy anatomicznej kanałów korzenia oraz występujących zmian około wierzchołkowych. Wówczas podczas pierwszego spotkania dentysta wyłącznie udrożnia i opracowuje kanały, by następnie wypełnić je już podczas drugiej wizyty. Przerwa między spotkaniami gabinecie stomatologicznym wynika z potrzeby skutecznego zadziałania wkładki leczniczej zastosowanej w zębie.

Cmentarna 38/32

41-500 Chorzów

+48 518 448 228

Telefon komórkowy

Godziny otwarcia

Pon - pt 08:00 - 19:00