SZYBKIE I BEZBOLESNE
Leczenie kanałowe
Zapomnij o „starodawnym” leczeniu kanałowym i wszystkich krążących wokół niego stereotypach.
Bezpiecznie i pod znieczuleniem uratujemy Twoje uzębienie. Wykorzystujemy do tego celu rozległą wiedzę oraz renomowane urządzenia kanałowe. Przekonaj się, że nasza endodoncja pod mikroskopem to doskonały sposób, by zachować zniszczony ząb jeszcze przynajmniej przez kilka lat! Zapraszamy także najmłodszych z rodzicami na leczenie kanałowe u dzieci. Każde leczenie kanałowe poprzedzamy RTG zębów w naszym gabinecie w Chorzowie.

oczyszcza kanały korzeniowe z miazgi
przedłuża życie martwego zęba
jest precyzyjne dzięki mikroskopowi
Leczenie endodontyczne pod mikroskopem
700 - 1400 zł
Powtórne leczenie endodontyczne pod mikroskopem
900 - 1750 zł
(o leczeniu kanałowym pod mikroskopem decyduje lekarz)
Odbudowa obręczy zęba pod leczenie kanałowe
200 zł
Odbudowa zęba po leczeniu kanałowym na wkładzie z włókna szklanego
od 500 zł
JEDNOWIZYTOWE LECZENIE KANAŁOWE
Podczas wizyty dentysta udrożnia, opracowuje kanały korzeniowe i wypełnia je odpowiednim materiałem. Do mikroskopijnego leczenia kanałowego zęba, jak sama nazwa wskazuje, stosujemy m.in. mikroskop endodontyczny. Po leczeniu kanałowym laserem należy odbudować ząb specjalnym wypełnieniem (wzmacnianym włóknem szklanym) lub założyć koronę protetyczną.
DWUWIZYTOWE LECZENIE KANAŁOWE
Ze względu na różnorodność budowy anatomicznej kanałów korzenia oraz występowanie zmian okołowierzchołkowych, leczenie leczenie endodontyczne pod mikroskopem jest czasem przeprowadzane podczas dwóch wizyt. Na pierwszej wizycie dentysta udrożnia i opracowuje kanały, a wypełnia je podczas drugiej wizyty. Przerwa między wizytami wymagana jest ze względu na działanie terapeutyczne wkładki leczniczej.
TEN-DENT STOMATOLOGIA JANIK
Endodoncja Chorzów
Leczenie kanałowe, czyli endodoncja, niegdyś kojarzyła się z bólem, dyskomfortem i ogólnie niczym przyjemnym. Nic więc dziwnego, że w dawniejszych czasach pacjenci rzadziej pojawiali się w gabinecie dentystycznym, bojąc się odczuć w trakcie niezbyt przyjemnego zabiegu. Dziś na szczęście leczenie kanałowe wygląda zupełnie inaczej. Nie trzeba obawiać się bólu czy dyskomfortu. Wszystko przebiega szybko, bezboleśnie, z wykorzystaniem najnowszej technologii. Dzięki temu pacjent pozbywa się bólu zęba, a w trakcie zabiegu w gabinecie może zachować spokój, ponieważ nic nie czuje, a zabieg nie jest nieprzyjemny.
Na czym polega leczenie kanałowe?
Leczenie kanałowe w wielu przypadkach jest ostatnią szansą na to, by uratować chory ząb pacjenta. Jest ono konieczne w momencie, gdy dochodzi do nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba. Jest to mocno unaczyniona i unerwiona tkanka wypełniająca komorę zęba oraz jego kanały. Chorą miazgę należy usunąć tak z komory, jak i z kanałów zęba. W tym celu podczas zabiegu leczenia kanałowego wnętrze zęba wielokrotnie dezynfekuje się, a następnie wypełnia materiałami, które uszczelniają kanały i zapobiegają rozwojowi bakterii. Następnie, po zakończeniu zabiegu, należy ząb odbudować. Tu wiele zależy od rozległości uszkodzeń. Niewielkie uszkodzenia da się z powodzeniem odbudować materiałami kompozytowymi, natomiast w przypadku większych ubytków niezbędne jest wykonanie odbudowy protetycznej.
Kiedy konieczne jest leczenie kanałowe zęba?
Jak zostało wspomniane wyżej, leczenie kanałowe należy rozpocząć w momencie, gdy miazga wypełniająca ząb i korzenie jest chora. Najczęściej to właśnie nieodwracalne zapalenie miazgi zęba stanowi wskazanie do rozpoczęcia leczenia endodontycznego. Zapalenie miazgi często jest konsekwencją nieleczonej próchnicy i bakterii, które znajdują się w ubytku. Ząb staje się wrażliwy na zmiany temperatury, często również boli przy nacisku. Bywa jednak, że zapalenie miazgi nie daje żadnych objawów i pozostaje długo niezauważone.
Bywa także, że mimo raz wykonanego leczenia kanałowego należy przeprowadzić zabieg ponownie. Najczęściej dzieje się tak w sytuacji, gdy kanały korzeniowe zostały w trakcie poprzedniego zabiegu źle lub niedokładnie wypełnione. Mogą też być widoczne zmiany przy wierzchołku korzenia – będą one widoczne na zdjęciu RTG. Pacjent może również odczuwać ból zęba – wtedy również konieczne jest ponowne przeprowadzenie leczenia kanałowego.
Czy leczenie kanałowe boli?
To pytanie, które z pewnością zadaje sobie każda osoba czekająca na zabieg leczenia kanałowego. Odpowiedź brzmi: nie, zabieg ten nie boli, ponieważ wykonuje się go w znieczuleniu. Pomaga ono zniwelować ból, dzięki czemu stomatolog może bez problemu wykonać kolejne etapy leczenia.
Po zakończeniu zabiegu ząb nie będzie już boleć, ponieważ został pozbawiony miazgi oraz unerwienia. W przypadku jednak, gdy po zabiegu nadal odczuwany będzie ból, prawdopodobnie stan zapalny rozwija się dalej.
POWIĄZANE
ARTYKUŁY

Leczenie kanałowe - czym właściwie jest?
Leczenie kanałowe zwane jest także endodontycznym. Jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w Polsce. Leczenie kanałowe wyprzedzają jedynie ekstrakcje zębów....

Leczenie kanałowe – nie takie straszne, jak je malują!
Istnieje tyle negatywnych skojarzeń, stereotypów i historii wyssanych z palca, że nie ma się co dziwić, iż pacjenci dalej na...

Leczenie kanałowe – pytania i odpowiedzi
Czeka Cię leczenie kanałowe po raz pierwszy w życiu i nie wiesz, czego się spodziewać? Masz w głowie pełno pytań...