Leczenie próchnicy – możliwości nowoczesnej stomatologii

Interesują Cię profesjonalne i nowoczesne usługi w zakresie leczenia próchnicy? Poznaj możliwości stomatologii. Wybierz ofertę od TEN-DENT! Warto!

Wstęp
Leczenie próchnicy w jak najwcześniejszym stadium jej rozwoju to jedna z najlepszych opcji, na którą można się zdecydować. I choć wiele osób wciąż długo zwleka z pojawieniem się u stomatologa, to jednak wizyta u specjalisty będzie zawsze najbardziej rozsądnym i mądrym rozwiązaniem. Co warto wiedzieć o możliwościach leczenia próchnicy dostępnych współcześnie? Zapraszamy do lektury naszego wpisu!

Streszczenie artykułu
Leczenie próchnicy może być całkowicie bezbolesne – będzie tak w przypadku wyboru leczenia laserowego. Z kolei osoby stawiające na tradycyjne formy leczenia mogą wybierać spośród plombowania lub zabiegu remineralizacji. Warto!

Spis treści
Wstęp
Ważne dokładne badanie stomatologiczne
Dwa najpopularniejsze sposoby leczenia próchnicy
Leczenie bez bólu

Artykuł
Czy leczenie próchnicy zawsze musi być bolesne? Okazuje się, że korzystając z dokonań nowoczesnej stomatologii, może być zupełnie inaczej. Leczenie bez bólu jest już niemal powszechnie dostępne – nic dziwnego więc, że z tego rozwiązania korzysta coraz więcej osób. Z pewnością opcja ta jest szczególnie polecana osobom, które panicznie boją się wizyt na fotelu u dentysty. Co jeszcze warto wiedzieć o możliwościach współczesnej stomatologii w zakresie leczenia próchnicy?

Ważne dokładne badanie stomatologiczne
Stan zębów oraz zagrożenie wystąpieniem próchnicy zależeć będzie od wielu czynników w- w tym m.in. od wieku pacjenta. Jednak bardzo ważne jest też skrupulatne zbadanie stanu korzeni zębowych oraz przestrzeni międzyzębowych to absolutna podstawa do zbadania stanu zębów każdego pacjenta i oszacowania zagrożenia wystąpienia próchnicy lub stwierdzenia stanu ubytków. W pracy dobrego stomatologa wykonanie tych czynności jest niezwykle ważne i przyczynić się może do sukcesywnego uporania z wszelkimi ubytkami. Oczywiście podczas wizyty u dentysty dowiedzieć się można, jak istotne jest regularne czyszczenie zębów. Zalecane jest ich czyszczenie przynajmniej 2 razy dziennie, każdego dnia.

Dwa najpopularniejsze sposoby leczenia próchnicy
W jaki sposób obecnie najczęściej leczy się ubytki spowodowane przez próchnicę? Najczęściej stosowanymi metodami pozostają remineralizacja oraz plombowanie. Pierwsza z możliwości wiąże się z nałożeniem na zaciemnione, ale wcześniej oczyszczone miejsca żelu lub lakieru z wysoką zawartością fluoru. Plombowanie z kolei wiązać się będzie z koniecznością usunięcia chorej tkanki za pomocą odpowiedniego przyboru stomatologicznego. Ostatecznie zaś w miejsce ubytku nakłada się plombę. Pacjenci gabinetów stomatologicznych mają do wyboru plomby w różnorodnej postaci. Mowa m.in. wypełnieniu kompozytowym, czyli światłoutwardzalnym, jak również z wykorzystaniem włókna szklanego.

Leczenie bez bólu
Jaki zaś jest sposób na to, by podczas leczenia próchnicy nie odczuwać bólu? Warto skorzystać z leczenia z wykorzystaniem ultranowoczesnego lasera LASOTRONIX. To opcja chętnie wybierana szczególnie przez osoby o wyjątkowo niskim progu bólowym.

Cmentarna 38/32

41-500 Chorzów

+48 518 448 228

Telefon komórkowy

Godziny otwarcia

Pon - pt 08:00 - 19:00