licowki-co-to-takiego

Licówki – co to takiego?

Czym są licówki i dlaczego cieszą się tak ogromną popularnością? Za ich pomocą można odzyskać piękny uśmiech, pewność siebie i skutecznie odmłodzić naszą twarz. Do wyboru jest kilka rodzajów licówek, dlatego warto dowiedzieć się więcej na ich temat.

Spis treści:

  • Co to są licówki?
  • Zalety licówek

Z wpisu dowiesz się, czym są licówki, jakie mają zalety i wady oraz kiedy warto się na nie zdecydować.

Co to są licówki?

Licówki to bardzo cienkie płatki porcelany, które mają 0,2-1 mm grubości. Przyklejane są na przednią powierzchnię zębów. Ich celem jest ukrycie defektów estetycznych, poprawa pewności siebie i uzyskanie wymarzonego uśmiechu. Dzięki licówkom można odpowiednio rozjaśnić ząb, nadać mu odpowiednią barwę, kształt, poszerzyć go, wydłużyć. Licówka sprawdzi się również wtedy, gdy posiadamy szparę między zębami (diastemę) i chcemy ją zlikwidować. To idealny sposób na drobną korektę ustawienia zębów.

Kto powinien zdecydować się na licówki? Licówka będzie dobrym rozwiązaniem zarówno dla tych pacjentów, którzy chcieliby rozjaśnić kolor zębów, zachować naturalną barwę, a jednocześnie ukryć trwałe przebarwienia. Licówki zakłada się również wtedy, gdy mamy do czynienia z nieestetycznymi bruzdami lub niewielkimi uszkodzeniami zębów. Jeśli ząb jest bardzo zniszczony, stosuje się korony ceramiczne.

Zalety licówek

Licówki mają całe mnóstwo zalet. Przede wszystkim pozwalają na zmianę wyglądu pojedynczych zębów bądź całych grup. Przeważnie licówkę stosuje się na przedni ząb. Na pozostałe poleca się korony lub formy pośrednie między licówkami a koronami. Licówki są delikatniejsze, a co za tym idzie, obejmują zewnętrzną powierzchnię zęba. Ich założenie wiąże się z niewielką ingerencją w tkanki twarde zęba, a niekiedy z całkowitym jej brakiem. Jeśli chodzi o kolor i wrażenia dotykowe, licówki są podobne do naturalnego szkliwa zębów. Nie są jednak podatne na ścieranie, silne przebarwienia czy ubytki próchnicowe. Pozwalają na doskonałe odwzorowanie koloru i faktury zęba. To dlatego cieszą się tak ogromną popularnością w gabinetach dentystycznych. W razie dodatkowych pytań, zachęcamy do kontaktu!

Cmentarna 38/32

41-500 Chorzów

+48 518 448 228

Telefon komórkowy

Godziny otwarcia

Pon - pt 08:00 - 19:00