Licówki – co warto o nich wiedzieć?

Chcesz wiedzieć czym są licówki i komu są polecane w szczególności? Poznaj zalety licówek dostępnych w ofercie naszego gabinetu stomatologicznego w Chorzowie!

Wstęp
Licówki to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań korygujących na zęby, które cieszą się niesłabnącą popularnością wśród klientów dobrych gabinetów stomatologicznych. Czy rzeczywiście warto z nich skorzystać i jakie jeszcze korzyści lub wady będą się wiązać z ich wyborem? Zapraszamy do lektury naszego wpisu!

Streszczenie artykułu
Licówki są wyjątkowo wytrzymałe, odporne na różnego rodzaju urazy, a przy tym zwiększają atrakcyjność wyglądu naszych zębów. Do tego przytwierdzane są do zębów na stałe metodą mało inwazyjną i pracochłonną. Ich profesjonalne wykonanie sprawia, że są inwestycją nie do przecenienia. Warto zadbać o wygląd własnych zębów i wybrać najwyższą jakość usług stomatologicznych, na którą stać dziś każdego!

Spis treści
1. Wstęp
2. Najważniejsze korzyści z zastosowania licówek
3. Najczęściej wybierane rodzaje licówek

Artykuł
Licówki to najczęściej cienki płatek porcelany, który mocuje się na zewnętrznej części zęba, poprawiając jego atrakcyjny wygląd i ogólną prezencję. To świetny i bardzo polecany wybór szczególnie dla tych osób, które z różnych powodów nie mogą pochwalić się ładnymi, prostymi czy śnieżnobiałymi zębami. Co jednak warto wiedzieć o licówkach, zanim podejmie się decyzję o ich wyborze? Sprawdziliśmy to!

Najważniejsze korzyści z zastosowania licówek
O dużej i stale rosnącej popularności licówek słyszy się nie od dziś. Inwestycji w ich zakup dokonują nie tylko ludzie szeroko znani ze szklanego ekranu, ale i wiele zupełnie przeciętnych ludzi. Do najważniejszych zalet związanych z zastosowaniem licówek z pewnością zaliczyć należy znaczną poprawę koloru i kształtu zęba, skuteczną korekcję niewielkich wad zgryzu, jak również fachowe niwelowanie zbyt dużych przerw istniejących we własnym uzębieniu. Wybierając licówki w dobrym gabinecie stomatologicznym można mieć pewność, że zostaną one zamontowane możliwie nieinwazyjnie, jak również dość szybko. To doskonała wiadomość szczególnie dla tych osób, które panicznie boją się bólu doświadczanego na fotelu dentystycznym oraz nie chcą spędzać u stomatologa więcej czasu, niż to absolutnie konieczne.

Najczęściej wybierane rodzaje licówek
Licówki dostępne w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym różnić się mogą rodzajem. Do najpopularniejszych zaliczyć należy licówki kompozytowe oraz porcelanowe. Te pierwsze wyróżniać się będą wykonaniem z kilku materiałów o różnych cechach. Najczęściej jeden z materiałów składowych charakteryzować się będzie zapewnieniem maksymalnej trwałości, spójności i twardości kompozytu. Z kolei drugi z materiałów gwarantować będzie danej licówce doskonałą odporność na różnorodne urazy mechaniczne. Tym samym taka licówka będzie służyła naprawdę na długo.
Licówki porcelanowe z kolei określane są mianem licówek onlay. To także najczęściej wybierany rodzaj licówek. To, co je wyróżnia, to przede wszystkim optymalna wytrzymałość i spora elastyczność. Ich ogromną zaletą pozostaje to, że są wysoce odporne na przebarwienia i można je montować do wszystkich zębów. Nic dziwnego więc, że ten właśnie ich rodzaj cieszy się największą popularnością wśród pacjentów gabinetów stomatologicznych.

Cmentarna 38/32

41-500 Chorzów

+48 518 448 228

Telefon komórkowy

Godziny otwarcia

Pon - pt 08:00 - 19:00