Licówki porcelanowe – co warto o nich wiedzieć?

Interesuje Cię temat profesjonalnych licówek porcelanowych? Poznaj szeroko polecane usługi dostępne u najlepszych w branży. Poznaj ofertę gabinetu Ten – Dent!

Wstęp
Licówki porcelanowe to jeden ze skutecznych sposobów na poprawę wyglądu zębów, ich kształtu czy koloru. Co najważniejsze – nie wymagają też skomplikowanych działań stomatologicznych i są wyjątkowo trwałe. Co warto o nich wiedzieć i komu polecane są w szczególności? Sprawdziliśmy to – zapraszamy do lektury naszego wpisu!

Spis treści
1. Wstęp
2. Licówki nie na każde zęby
3. Długotrwałe leczenie? Niepotrzebne!
4. Najważniejsze zalety licówek

Streszczenie artykułu
Licówki wykonane z porcelany to świetny pomysł na szybką i efektowną poprawę wyglądu naszych zębów oraz uatrakcyjnienie ich kształtu i koloru. Ponadto leczenie nie jest długotrwałe, dzięki czemu szybko można cieszyć się z estetycznych efektów wizualnych.

Artykuł
Niektórzy mylą licówki z koronami, jednak to typowy błąd osoby nieznającej się na stomatologii. Warto wiedzieć, że licówki nie pokrywają całego zęba, jak dzieje się to w przypadku koron. Istotą licówek jest pokrycie przedniej, zewnętrznej powierzchni zęba i ewentualnie 1/3 części powierzchni znajdującej się od strony podniebienia. Czy jednak licówki wykonuje się na zębach każdego typu? Co warto o nich wiedzieć? Zapraszamy do lektury!

Licówki nie na każde zęby
Licówki porcelanowe dostępne w ofercie dobrego gabinetu stomatologicznego to specjalistyczne płytki pokrywające zazwyczaj przednią część górnych zębów przednich. To właśnie kondycja i stan wizualny tych zębów sprawia, że można mówić o najwyższej z możliwych estetyce. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku licówek konieczne staje się oszlifowanie powierzchni zęba o około 0,5 mm. Ogromnym atutem licówek pozostaje to, że są niezwykle cienkie, a mimo swoich rozmiarów, z powodzeniem maskować będą niedoskonałości, jak również z efektem pokryją wypełnienia, różnego rodzaju przebarwienia czy poradzą sobie nawet z nadaniem wymarzonego kształtu naszym zębom.

Długotrwałe leczenie? Niepotrzebne!
Licówki wykonane z porcelany są jednym z najlepszych, a przy tym wyjątkowo mało inwazyjnych sposobów na to, by poprawić kształt i wygląd przednich zębów. Co najważniejsze zaś – nie wymagają wcale długotrwałego i bolesnego leczenia. Z pewnością będą doskonałym wyborem dla osób panicznie bojących się odwiedzin u stomatologa oraz tych, u których wykryto diastemę. Warto dodać, że cała procedura zaprojektowania i wykonania licówek trwa niedługo , bo około 2 tygodni. Czas oczekiwania na ich „montaż” nie jest więc długi, przez co i efekty tych działań estetycznych mogą być naprawdę bardzo zadowalające. Warto wybrać najlepszej jakości usługi dostępne w dobrym gabinecie stomatologicznym!

Najważniejsze zalety licówek
Licówki porcelanowe są chętnie wybierane nie tylko z uwagi na to, że świetnie korygują kształt i kolor zębów. Do tego znane są też z tego, że nie są podatne na ubytki próchnicowe, niestraszne im ścieranie ani przebarwienia. Jest tylko jedno ale – aby można było mówić o założeniu licówek, najpierw trzeba wyleczyć zęby.

Cmentarna 38/32

41-500 Chorzów

+48 518 448 228

Telefon komórkowy

Godziny otwarcia

Pon - pt 08:00 - 19:00