Licówki – Twój sposób na piękny uśmiech

Borykasz się z problemami dotyczącymi kwestii estetycznej Twoich zębów, tzn. mają nieodpowiedni kształt lub kolor? Nie musisz poddawać się skomplikowanym zabiegom i długotrwałym leczeniom. Wybierz licówki! Dlaczego to najlepsze z dostępnych rozwiązań?

Czym są właściwie licówki?

Licówka to cienki, zwykle przezroczysty płatek, który jest przyklejany na przednią stronę zęba. Zadaniem licówki jest ukrywanie niedoskonałości zęba, takich jak przebarwienia, ubytki czy nietypowy kształt zębów (licówka potrafi go wydłużyć czy poszerzyć). A to wszystko bez ingerencji skaplepa oraz specjalistycznych lekarstw.

Dla kogo są licówki?

Licówki może założyć praktycznie każdy. Istnieją jednak pewne ograniczenia z nimi związane. Licówki nie mogą zostać założone pacjentom borykającym się z próchnicą oraz parodontozą. Nie są również wskazane osobom, które zgrzytają zębami lub je zaciskają – tzw. bruksizm, a także tym po leczeniu kanałowym. Wszystko tto dlatego, że zachodzi możliwość odklejenia się dentystycznych płatków. Jeśli chodzi o wiek, Nie stosuje się ich u osób w okresie dojrzewania, zatem nie powinno się ich zakładać wcześniej niż przed 16 rokiem życia.

Ile trwa aplikacja licówek?

Idealny uśmiech wykreowany za pomocą licówek można uzyskać już po trzech wizytach u stomatologa, choć tak naprawdę zależy to od materiału, z którego zostaną wykonane licówki oraz aktualnego stanu uzębienia (np. przy zastosowaniu licówek porcelanowych czas oczekiwania na efekt koncowy nieco się wydłuża). W każdym razie rezultaty są tak wspaniałe, że warto czekać na nie nawet jeszcze dłużej!

Ile kosztują licówki?

Nowy uśmiech to wydatek rzędu od tysiąca do nawet 2,5 tysięcy za licówkę. Aby dowiedzieć się, jaki będzie ostateczny koszt leczenia za pomocą licówek, należy umówić się na konsultację, podczas której zostanie omówiony także harmonogram wizyt.

Cmentarna 38/32

41-500 Chorzów

+48 518 448 228

Telefon komórkowy

Godziny otwarcia

Pon - pt 08:00 - 19:00