Najefektywniejsze sposoby wybielania zębów

Białe zęby to marzenie każdego – na szczęście z łatwością można je zamienić w rzeczywistość. Zapomnij o pastach wybielających, na efekty której trzeba czekać tygodniami albo miesiącami (o ile w ogóle się pojawią). Skorzystaj z profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym. Poniżej prezentujemy dwa sprawdzone sposoby.

Wybielanie zębów metodą nakładkową

Zanim zęby zostaną poddane wybielaniu, muszą być całkowicie zdrowe i oczyszczone. Konieczne jest zatem usunięcie kamienia nazębnego, wypełnienie ubytków czy wyleczenie próchnicy, zapalenia dziąseł i innych dolegliwości jamy ustnej. Jeśli wszystkie zęby będą już w doskonałym stanie (higienicznym i zdrowotnym), dentysta pobiera wyciski szczęki i żuchwy pacjenta na specjalnych łyżkach. Z nich przygotowuje się odlew gipsowy. Następnie technik dentystyczny wykonuje dwie przezroczyste, indywidualnie dobrane nakładki. Drugą częścią leczenia jest dostarczenie pacjentowi żelu wybielającego o określonym stężeniu, które zależy od poziomu wrażliwości jego zębów. Stomatolog przekazuje mu też wszystkie niezbędne informacje dotyczące jego stosowania i wówczas pacjent może zacząć samodzielne stosowanie nakładek na zęby w domu. Nakładkowe wybielanie zębów trwa zazwyczaj około miesiąca, zaś nakładki zakłada się najczęściej na noc (tak jest najwygodniej).

Wybielanie zębów lampą ZOOM

Lampa ZOOM jest laserową metodą wybielania zębów, która emituje tzw. zimne światło o właściwej długości fali. Ono z kolei stymuluje żel wybielający na zęby, który jest stworzony ze stężonego nadtlenku wodoru (H2O2). Efekty tego rodzaju wybielania są widoczne już po pierwszej wizycie trwającej zwykle maksimum godzinę. Laserowe wybielanie zębów lampą ZOOM doskonale radzi sobie z osadami (nawet tymi, które występują na zębach od samego początku), a także z przebarwieniami będącymi skutkami nieprawidłowej diety (czyli takiej, która zawiera nadmiar kawy i wina) i palenia papierosów. Podobnie jak w przypadku metody nakładkowej, przed przystąpieniem do wybielania zęby muszą zostać całkowicie oczyszczone i wyleczone.

Cmentarna 38/32

41-500 Chorzów

+48 518 448 228

Telefon komórkowy

Godziny otwarcia

Pon - pt 08:00 - 19:00