Ortodoncja

NAJEFEKTYWNIEJSZY W CHORZOWIE

Ortodoncja

Prawidłowy zgryz to podstawa – co z tego, że zęby są białe i lśniące, skoro jednocześnie krzywe?

Nie czekaj z założeniem aparatu – leczenie u naszego ortodonty w Chorzowie warto rozpocząć jak najwcześniej, choć nie ma ograniczenia wiekowego w tym aspekcie. Aparat ortodontyczny to najprawdopodobniej najznakomitszy wynalazek w stomatologii. Wypróbuj go i ciesz się prostymi zębami!

wpływanie na estetykę twarzy i piękny uśmiech

zapobieganie problemom stawów skroniowo-żuchwowych

uniemożliwianie złamania i starcia zębów

Aparat stały metalowy - 1 łuk/2 łuki

1700 zł / 3400 zł

Aparat stały samoligaturujący

2300 zł / 2600 zł

Aparat Damon - 1 łuk / 2 łuki

3000 zł / 6000 zł

Damon Clear - 2 łuki

10000 zł

Kontrola aparatu stałego

100 - 180 zł

ORTODONCJA+ORTOPEDIA

Każdy nasz ortodonta z Chorzowa zajmuje się ortodontyczno-ortopedycznym leczeniem zaburzeń szkieletowych, takich jak zgryzy otwarte i przodozgryzy. Dzięki prowadzeniu leczenia ortodontyczno-ortopedycznego jest w stanie polepszyć nie tylko układ zębów, ale również rysów twarzy. Pomagają mu w tym modele diagnostyczne, fotografie oraz zdjęcia rentgenowskie.


APARAT ORTODONTYCZNY

Aparat stały nosi się na zębach średnio przez 2-3 lata (w zależności od stopnia skrzywienia). Najpopularniejszy jest aparat metalowy i kosmetyczny wykonany z ceramiki lub szafiru. Jest w stanie wyprostować zęby nawet całkowicie! Do mniejszych wad zaleca się stosowanie aparatu ruchomego (nakładkowego), zakładanego zwykle w nocy. Przekonaj się, czym jest nowoczesna ortodoncja z Chorzowa!

TEN-DENT STOMATOLOGIA JANIK

Ortodonta Chorzów

Ortodoncja to dziedzina stomatologii, która jest związana z diagnostyką, leczeniem, a także zapobieganiem nieregularności położenia zębów, nieprawidłowości zgryzu, jamy ustnej czy też zaburzeń rysów twarzy. Ortodoncja zajmuje się głównie:

  • leczeniem stłoczeń zębów (np. ustawienie zębów na zewnątrz, do wewnątrz łuku zębowego),
  • leczeniem zgryzów otwartych (sytuacji, gdy górne zęby nie mają kontaktu z zębami dolnymi),
  • leczeniem zgryzów głębokich,
  • leczeniem tyłozgryzów, przodozgryzów,
  • leczeniem zgryzów krzyżowych, zgryzów przewieszonych,
  • leczeniem zaburzeń rozwojowych szczęki lub żuchwy.

Rozpoczęcie leczenia ortodontycznego w odpowiednim momencie doprowadza to zauważalnych efektów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Nie ma jednak ograniczeń wiekowych co do rozpoczęcia leczenia ortodontycznego. Leczenie ortodontyczne jest więc sposobem na uzyskanie pięknego uśmiechu, ale też na przywrócenie odpowiednich proporcji między dolnym i środkowym odcinkiem twarzy. Ortodoncja Chorzów – zapraszamy na profesjonalne leczenie.

Dobry ortodonta Chorzów

W czym specjalizuje się dobry ortodonta? Profesjonalny ortodonta wyspecjalizował się w:

  • badaniu przebiegu wzrostu i rozwoju narządu żucia,
  • poznawaniu warunków sprzyjających prawidłowemu rozwojowi oraz wzrostowi, a także czynników zaburzających rozwój narządu,
  • zapobieganiu problemom z narządem żucia,
  • leczeniu zaburzeń i problemów z zębami, szczęką i twarzą.

Najczęściej ortodonta kojarzony jest z prostowaniem krzywych zębów. Tak naprawdę jednak problemów, którymi zajmuje się lekarz, jest więcej. Najważniejsze jednak jest odnalezienie przyczyn powstania danej wady, ponieważ to pozwala skuteczniej z nią walczyć i osiągnąć sukces w leczeniu.

Dla przykładu, samo założenie aparatu ortodontycznego na wysunięte zęby może spowodować poprawę, jednak po zdjęciu aparatu zęby powracają do poprzedniego ułożenia. Dlaczego tak się dzieje? Powodem jest tu wada, co do której nie podjęto próby ustalenia przyczyn ani usunięcia jej w trakcie leczenia ortodontycznego. Przyczyny wady mogą być różne, jednak bez ich ustalenia nie da się skutecznie wyleczyć wady, poprawić wyglądu zębów i samego zgryzu.

Dobry ortodonta – Chorzów – zapraszamy na wizytę.

Ortodonta Chorzów cennik

Jeśli chodzi o ceny leczenia ortodontycznego, korekcję wad zgryzu, jamy ustnej, wszystko zależy od tego, jaka wada ma być skorygowana oraz jakie etapy obejmie leczenie. Samo wykonanie aparatu będzie tańsze niż przeprowadzenie dodatkowych działań wieloetapowych w ramach leczenia ortodontycznego. Trzeba też pamiętać o aparacie ortodontycznym, który ma utrwalić osiągnięte efekty leczenia ortodontycznego i likwidację wad zgryzu. Szacunek kosztów leczenia ortodontycznego można poznać na wizycie, na której zostanie ustalony również plan leczenia i czynności, które trzeba będzie wykonać, aby osiągnąć zamierzony efekt.

Ortodonta w Chorzowie

Ortodoncja Chorzów – zapraszamy do naszych gabinetów. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie i dokładamy starań, aby czuł się u nas jak najlepiej. Dobieramy metody leczenia do problemu. Leczenie ortodontyczne wymaga czasu, jednak pierwsze efekty widoczne są po niedługim czasie. Leczenie wad zgryzu u profesjonalisty daje wymierne i trwałe rezultaty, ważne są też regularne wizyty kontrolne.

POWIĄZANE

ARTYKUŁY

Cmentarna 38/32

41-500 Chorzów

+48 518 448 228

Telefon komórkowy

Godziny otwarcia

Pon - pt 08:00 - 19:00