Po czym poznać, że stomatolog jest godny zaufania?

Z dentystą jest jak z drugą połówką – poszukiwanie tego jedynego, odpowiedniego i wymarzonego może trwać w nieskończoność. I choć w miłości nie znajdziesz żadnych twardych kryteriów, którymi należy się kierować, to wybór stomatologa nie musi (a nawet nie powinien) być kwestią przypadku. Jakie cechy powinien posiadać dentysta, któremu warto zaufać?

Dobry stomatolog jest opanowany i nie spieszy się w trakcie pracy

Dobry dentysta powinien poświęcić Ci tyle czasu, ile dokładnie potrzebujesz. Jeżeli wykonuje czynności w zbyt szybkim tempie, ewidentnie spieszy się, jest lekko zdenerwowany, ponieważ na korytarzy uzbierała się już spora kolejka pacjentów, to sygnał, że nie należy już do niego wracać. Po co masz ryzykować najcenniejszą rzeczą, jaką masz, czyli własnym zdrowiem?

Dobry stomatolog zawsze najpierw tłumaczy, co będzie robił

Zanim dentysta przystąpi do wykonywania pracy, jego obowiązkiem jest wyjaśnienie Ci w sposób jak najbardziej dla Ciebie zrozumiały, na czym będzie polegać. Może to zrobić przed ogólnym przystąpieniem do pracy, a także przed konkretnymi czynnościami. Dentysta, który tego nie zrobi, jest niegodny zaufania.

Dobry stomatolog rozwija swoje umiejętności

Dobry dentysta, nawet jeśli zdaje sobie sprawę ze swoich umiejętności, nigdy nie osiada na laurach. Wybierz więc takiego, który regularnie uczęszcza na sympozja, szkolenia czy konferencje. Ambitni stomatolodzy chętnie nabywają wiedzę, która pomoże im w utrzymaniu zdrowia ich pacjentów.

Dobry stomatolog korzysta z nowoczesnych sprzętów i dba o swój gabinet

Nikogo nie powinien już dziwić mikroskop lub laser w gabinecie dentystycznym. Zwróć uwagę na to, jak bardzo rozwinięty jest gabinet pod względem znajdujących się w nim urządzeń, a także na to, czy jest urządzony w sposób przyjazny dla Ciebie – czy fotel jest wygodny, czy w gabinecie leci przyjemna muzyka itp.

Zapraszamy do TEN-DENT Stomatologia – w naszym gabinecie w Chorzowie pracują sami profesjonalni i empatyczni dentyści, dla których Twoje zdrowie jest priorytetem. Umów się na wizytę i przekonaj się, że stomatolog to Twój sprzymierzeniec, a nie wróg!

Cmentarna 38/32

41-500 Chorzów

+48 518 448 228

Telefon komórkowy

Godziny otwarcia

Pon - pt 08:00 - 19:00