przezroczysty-aparat-ortodontyczny-damon-clear-czy-warto

Przezroczysty aparat ortodontyczny Damon Clear – czy warto?

Aparaty ortodontyczne, a konkretniej korekta wad zgryzu z ich pomocą, zyskuje coraz większa popularność. Wiele osób nie chce jednak prezentować uśmiechu z widocznym aparatem i to nawet przez 2 lata. Stąd doskonała alternatywa – transparentny aparat ortodontyczny. Innowacyjny Damon jest stałym aparatem, który pozwala na korygowanie zróżnicowanych wad zgryzu u osób w każdym wieku. Jeśli wybierzesz wersję standardową, składa się ona z metalowych pierścieni nakładanych na zęby trzonowe oraz zamków – metalowych elementów, które mocuje się do szkliwa przy pomocy specjalnego kleju. Z kolei do zamków mocuje się łuk aparatu (sprężynujący drut). To właśnie on wytwarza siłę nacisku, która wyrównuje zęby i przesuwa je względem siebie. Łuki te utrzymują się w zamkach za pomocą „gumek”, które wymieniamy co miesiąc.

Spis treści:

  • Czym wyróżniają się przezroczyste aparaty ortodontyczne?
  • Kiedy warto się zdecydować na to rozwiązanie?

Z wpisu dowiesz się, czym cechują się transparentne aparaty do leczenia wady zgryzu oraz kiedy warto zdecydować się na noszenie tego typu aparatu ortodontycznego.

Czym wyróżniają się przezroczyste aparaty ortodontyczne?

Aparat Damon różni się od klasycznych rozwiązań przede wszystkim tzw. systemem bezligaturowym. Oznacza to, że łuk (pręt), który jest przytwierdzany do zatrzasków zintegrowanych z zamkiem, pozwala na płynniejsze przesuwanie się zębów oraz ograniczenie tarcia. Ze względu na brak tradycyjnych rozwiązań właśnie takich jak ligatury elastyczne bądź metalowe możliwe jest lepsze oczyszczanie powierzchni zębów. Przy zastosowaniu tej metody leczenia ortodontycznego można działać przy pomocy minimalnego nacisku, co zmniejsza dyskomfort.

Kiedy warto się zdecydować na to rozwiązanie?

Damon to stały aparat ortodontyczny, który jest wskazany przede wszystkim w przypadku dużych stłoczeń. W początkowym okresie nie musimy tak często pilnować wizyt kontrolnych – przychodzimy na nie co 8-10 tygodni. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na krótkim czasie leczenia. Damon Clear jest wyposażony w przezroczyste zamki bez metalowych części, których widoczność jest ograniczona do minimum. Cena takiego aparatu to 10000 złotych za dwa łuki.

Cmentarna 38/32

41-500 Chorzów

+48 518 448 228

Telefon komórkowy

Godziny otwarcia

Pon - pt 08:00 - 19:00