Ruchome protezy – co warto o nich wiedzieć?

Chcesz skorzystać z usług profesjonalnego doboru protez ruchomych? Poznaj usługo dostępne w naszym gabinecie Ten-Dent w Chorzowie. Wybierz jakość!

Wstęp
Ruchome protezy są jednym ze wciąż popularnych rozwiązań protetycznych dostępnych w dobrym gabinecie stomatologicznym, Co warto o nich wiedzieć, by móc skorzystać z ich funkcjonalności? Skąd bierze się tak duża popularność tego typu rozwiązań? Wszystkich zainteresowanych tym tematem zapraszamy do lektury naszego wpisu. Warto!

Streszczenie artykułu
Nowoczesne protezy ruchome to rozwiązania protetyczne indywidualne dobierane do potrzeb każdego pacjenta. To również rozwiązania wysoce estetyczne, funkcjonalne i pozwalające odzyskać dawno utraconą pewność siebie oraz zapełnić posiadane braki w uzębieniu. Warto skorzystać z doskonałej jakości usług w tej dziedzinie!

Spis treści
Wstęp
Protezy ruchome – kiedy konieczne?
Podział protez ruchomych
Rozwiązania kombinowane

Artykuł
Współczesne rozwiązania dostępne w nowoczesnej protetyce są bardzo zróżnicowane. Dzięki temu, że jest ich tak dużo, z powodzeniem można je indywidualnie dopasować do potrzeb i możliwości każdego pacjenta. W naszym wpisie przyjrzymy się możliwościom dostępnych obecnie protez ruchomych. Zapraszamy do lektury!

Protezy ruchome – kiedy konieczne?
Konieczność zastosowania protez ruchomych pojawia się wówczas, gdy rozległe braki zębowe uniemożliwiają wykonanie stałych uzupełnień protetycznych nazywanych mostami. Wówczas pozostaje wyłącznie możliwość wykonania indywidualnie dopasowanej protezy ruchomej. Cel takich działań jest jeden: przywrócenie prawidłowych funkcji narządu żucia. Warto podkreślić, że nawet pojedyncze braki zębowe powinny być uzupełniane możliwie szybko po ekstrakcji zębów. Wszystko z myślą o tym, by móc zachować w pełni zdrowia pozostałe posiadane zęby i by te nie odchylały się w kierunku występującej luki zębowej.

Podział protez ruchomych
Współczesne protezy ruchome dostępne w ofercie dobrego gabinetu stomatologicznego podzielić można na dwie grupy. Pierwsza dotyczyć będzie protez całkowicie akrylowych, stosowanych w przypadku całkowitego bezzębia, druga zaś – protez częściowych, które mogą być albo akrylowe, albo też szkieletowe. Protezy częściowe stosowane są najczęściej wówczas, gdy pacjent posiada jedynie częściowe braki we własnym uzębieniu. Warto podkreślić jednak, że protezy ruchome dostępne w dobrym gabinecie stomatologicznym są inwestycją, którą zawsze warto wybrać. Tym bardziej dlatego, że inwestycja ta dotyczyć będzie poprawy własnego wyglądu na naprawdę długie lata, jeśli nie na zawsze. Do tego protezy ruchome zawsze dobierane są indywidualnie. Nie zachodzi więc ryzyko, że zostaną dobrane niewłaściwie czy według jakiegoś schematu, który przecież nie zawsze musiałby się sprawdzić.

Rozwiązania kombinowane
W ofercie dobrego gabinetu stomatologicznego znaleźć można także specjalistyczne rozwiązania kombinowane, w których niezwykle istotną rolę pełnią zasuwy, teleskopy lub zatrzaski. Tego rodzaju rozwiązania stosuje się przy częściowych brakach zębowych, a ich wyróżnikiem jest najwyższa estetyka oraz brak widocznych elementów retencyjnych.

Cmentarna 38/32

41-500 Chorzów

+48 518 448 228

Telefon komórkowy

Godziny otwarcia

Pon - pt 08:00 - 19:00