Sposób na białe zęby – tylko wybielanie!

Chcesz wiedzieć jak skutecznie wybielić zęby? Poznaj najlepsze metody wybielania stosowane w naszym gabinecie. Jeszcze dziś umów się na wizytę – zapraszamy!

Wstęp
Życie w ciągłym biegu, spożywanie sporej ilości kawy czy herbaty, palenie tytoniu – to jedne z wielu czynników decydujących o tym, że nasze zęby tracą na swojej naturalnej bieli i ulegają różnorodnym przebarwieniom. Najskuteczniejszym sposobem na to, by skutecznie radzić sobie z mało estetycznymi przebarwieniami, jest wybielanie zębów. W dobrym gabinecie stomatologicznym warto skorzystać z profesjonalnego wybielania metodą nakładkową. Co warto o niej wiedzieć? Zapraszamy do lektury naszego wpisu!

Streszczenie artykułu
Profesjonalne wybielanie zębów metodą nakładkową lub naświetleniową to sprawdzony sposób na to, by móc cieszyć się pięknym, śnieżnobiałym uśmiechem. Warto wspomóc efekty wybielania stosowaniem białej diety.

Spis treści
1. Wstęp
2. Dwuetapowy proces
3. Jakie zęby można wybielić?
4. Efekt wybielania – na jak długo?

Artykuł
Czy każdej uśmiechniętej ludzkiej twarzy nie będą dodawać uroku piękne, białe zęby? Oczywiście, że tak! Teraz żeby takie mieć, nie trzeba wcale wiele wysiłku czy pracy. Dobrze jest skorzystać z możliwości fachowego wybielania zębów, dostępnej u dobrego dentysty. Na czym polega chętnie wybierana przez klientów, nakładkowa metoda wybielania zębów? Komu jest polecana? Sprawdziliśmy to!

Dwuetapowy proces
Wybielanie zębów metodą nakładkową najczęściej przeprowadzane jest w procesie składającym się z dwóch etapów. Pierwszy odbywa się zazwyczaj w gabinecie dentystycznym, drugi zaś – już indywidualnie, w domu pacjenta. Na początku dentysta spotyka się z pacjentem na wizycie konsultacyjnej, po czym dobiera odpowiednią metodę. Ta może być nie tylko nakładkowa, ale też i naświetleniowa. Mimo tego, że ta druga polega na naświetlaniu niebieskim promieniowaniem, aktywującym cząsteczki wcześniej zaaplikowanego na zęby żelu tlenowego, to jednak ta pierwsza cieszy się większym powodzeniem. Istotą wybielania metodą nakładkową pozostaje z kolei nałożenie specjalnych szyn z winylu, które wypełnione zostały specjalistycznym środkiem o właściwościach wybielającym.

Jakie zęby można wybielić?
Potrzeba wybielenia zębów to nie wszystko – muszą być one odpowiednio przygotowane. Warto wiedzieć, że wybiela się jedynie zęby całkowicie zdrowe i takie, w których wszelkie istniejące nieszczelności zostały wypełnione. Aby można było mówić o dobrym przygotowaniu do wybielania, warto wcześniej udać się na wizytę konsultacyjną do stomatologa. Dodatkowo zaleca się również wykonanie skalingu czy piaskowania, co pozwoli na skuteczne pozbycie się nagromadzonego nalotu nazębnego. Tym samym efekty wybielania będą jeszcze lepsze i będzie można się nimi cieszyć na dłużej.

Efekt wybielania – na jak długo?
Nieuszkodzona warstwa zębów, a tym samym całe szkliwo, to najlepszy fundament dla jak najtrwalszych efektów wybielania. W takiej opcji pożądana biel zębów może z powodzeniem utrzymywać się nawet przez kilka lat. Warto jednak pamiętać, by jak najdłużej stosować białą dietę, a do 3 tygodni po wybielaniu ograniczyć picie kawy, herbaty, czerwonego wina, jak i soków cytrusowych oraz tych warzyw, które zawierają karoten.

Cmentarna 38/32

41-500 Chorzów

+48 518 448 228

Telefon komórkowy

Godziny otwarcia

Pon - pt 08:00 - 19:00