stomatolog-jak-wybrac-odpowiedniego

Stomatolog – jak wybrać odpowiedniego?

Wiele osób obawia się wizyt w gabinecie stomatologicznym. Często winne są wspomnienia z dawnych lat, gdy wizyta w gabinecie stomatologicznym kojarzona była z bolesnymi zabiegami. Faktem jest, że zdecydowanie lepiej zapobiegać niż leczyć. To dlatego co jakiś czas koniecznie trzeba udać się na rutynowe kontrole. Znalezienie godnego zaufania dentysty wcale nie musi być trudne. Jak wybrać odpowiedniego stomatologa?

Spis treści:

  • Stomatolog a odpowiednia specjalizacja
  • Cechy dobrego stomatologa

Z wpisu dowiesz się, jak wybrać dentystę w zależności od problemu oraz jakie cechy powinien mieć dobry stomatolog.

Stomatolog a odpowiednia specjalizacja

Przede wszystkim, zastanawiając się nad tym, jak wybrać odpowiedniego stomatologa, należy określić problem. Dentysta może specjalizować się w różnych dziedzinach. Nie każdy specjalista będzie wszystkie możliwe problemy rozwiązywać kompleksowo i od ręki. To praktycznie niemożliwe. Jakie zatem są możliwości? Możesz udać się do:

  • pedodonty – jeśli problem dotyczy uzębienia Twojego dziecka,
  • endodonty – w przypadku leczenia próchnicy i leczenia kanałowego,
  • periodonty – gdy leczenia wymagają dziąsła,
  • ortodonty – jeżeli chcesz wyeliminować wady zgryzu,
  • protetyka – w celu założenia protezy.

Stomatolog może skierować Cię na dodatkowe leczenie u innego specjalisty.

Cechy dobrego stomatologa

Bardzo ważne jest to, aby stomatolog miał „ludzkie podejście”. Oczywiście dobry dentysta musi mieć fachową wiedzę i doświadczenie, jednak kluczowa jest empatia. Wiele osób boi się wizyt w gabinecie stomatologicznym, zatem dentysta powinien pocieszyć pacjenta i wykazać się cierpliwością. Dzięki temu pacjent nie zrazi się do kolejnych wizyt. Profesjonalista musi troszczyć się o samopoczucie pacjentów.

Umiejętności są bardzo ważne, zatem nie wahaj się pytać stomatologa o jego doświadczenie. Wiedza jest gwarancją profesjonalnie wykonanych usług. Oczywiście młodym stomatologom śmiało można dać szansę! Mają oni świeżą wiedzę, często patrzą na choroby uzębienia z innej perspektywy i nie podchodzą rutynowo do każdego problemu. Dotychczasowe opinie pacjentów będą cenną wskazówką.

Dobry stomatolog to taki, który jest polecany przez spore grono osób. Jeśli szukasz odpowiedniego specjalisty, zapytaj o zdanie swoich znajomych. Dobry dentysta sprawia, że leczenie zębów nie jest już koszmarem. Opinie możesz sprawdzić również na portalach społecznościowych czy forach. Cennym źródłem informacji jest także strona internetowa. Często zobaczysz na niej galerię ze zdjęciami samego gabinetu oraz metamorfoz pacjentów.

Cmentarna 38/32

41-500 Chorzów

+48 518 448 228

Telefon komórkowy

Godziny otwarcia

Pon - pt 08:00 - 19:00