Wady i zalety implantów zębowych

Szukasz profesjonalnych usług implantologicznych? Poznaj liczne zalety implantów od dobrego stomatologa w Chorzowie. Wybierz super jakość usług!

Wstęp
Implanty zębowe to jedno z bardzo często stosowanych rozwiązań w nowoczesnej stomatologii. Implantologię poleca się szczególnie osobom, które mają chociażby jednostkowe braki w uzębieniu. Jakie korzyści płynąć będą z wdrożenia innowacyjnego leczenia implantologicznego? Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania prezentujemy w poniższym wpisie. Zapraszamy do lektury!

Spis treści
1. Wstęp
2. Implanty – co to takiego?
3. Implanty – dla kogo?
4. Wady i zalety implantów zębowych

Streszczenie artykułu
Nowoczesna implantologia daje ogromne możliwości w zakresie usuwania braków w uzębieniu. Z pewnością przyczyniać się będzie też do zapewniania zdrowego, pełnego uśmiechu i zwiększania ogólnej pewności siebie pacjentów. Warto z niej skorzystać!

Artykuł
Implantologia cieszy się ogromnym i stale rosnącym zainteresowaniem pacjentów dobrych gabinetów stomatologicznych. Dzieje się tak nie bez przyczyny. Jeśli bowiem istnieje możliwość poprawienia atrakcyjności własnego uśmiechu, dlaczego by tego nie zrobić? Teraz będzie to możliwe właśnie przy udziale niezawodnych implantów. Dlaczego warto się na nie zdecydować? Sprawdziliśmy to.

Implanty – co to takiego?
Implanty są niczym innym, jak rodzajem specjalnych śrub wykonanych z tytanu. Wkręca się je w szczękę i umieszcza w miejscu korzenia zębowego. Implanty będą niejako zastąpieniem tego właśnie korzenia. Warto podkreślić, że kolejnym etapem jest umieszczenie na implancie korony imitującej naturalny ząb z wyglądu. To będzie możliwe zaś wówczas, gdy implant zrośnie się ze szczęką. W efekcie implanty zębowe w niczym nie będą się różnić wizualnie od zębów naturalnych. Dzięki temu też zainteresowanie nimi stale rośnie.

Implanty – dla kogo?
Śmiało można by stwierdzić, że implanty polecane będą wszystkim tym osobom, które mają większe lub mniejsze braki w uzębieniu. Z pewnością będzie to także dobry wybór u tych osób, które nie mają nawet pojedynczych zębów. Profesjonalnie wykonany zabieg pozwoli pacjentom cieszyć się pełnym, bardzo atrakcyjnym uśmiechem oraz sprawi, że spożywanie pokarmów nie będzie stanowiło najmniejszego problemu. W dużej mierze to właśnie piękne, zadbane i białe zęby, stanowić będą bowiem jedną z najlepszych wizytówek każdego człowieka. Dlaczego by więc pozbawiać się możliwości szerokiego, pełnego uśmiechu przez długie lata?

Wady i zalety implantów zębowych
Do najważniejszych zalet implantów zaliczyć należy możliwość odbudowania pojedynczych zębów bez konieczności szlifowania zdrowych, sąsiadujących zębów. Implantologia świetnie sprawdza się również przy odbudowie kilku zębów stanowiących podstawę mostu pod protezy. Rolą implantów będzie też zapewnianie ochrony przed zanikiem kości szczęki, przez co możliwe stanie się zachowanie naturalnego jej kształtu. Ponadto implanty wykorzystywane są także w przypadku bezzębia – stanowić będą wówczas podporę pod protezy zębowe.
Do wad implantów zaliczyć należy to, że nie mogą być stosowane u wszystkich. Przeciwwskazaniem będzie z pewnością paradontoza, nowotwory, a nawet palenie papierosów.

Cmentarna 38/32

41-500 Chorzów

+48 518 448 228

Telefon komórkowy

Godziny otwarcia

Pon - pt 08:00 - 19:00