Wszystko, co musisz wiedzieć o wybielaniu zębów

Śnieżnobiały uśmiech z czerwonego dywanu Hollywood to coś, o czym marzy wielu pacjentów. Uśmiech to nasza wizytówka, właśnie dlatego tak bardzo w ostatnich latach rozwinęła się ortodontyka i dziedzina stomatologii estetycznej, czyli wybielanie zębów. Choć zęby można wybielać w domu, przy użyciu specjalnych preparatów, to zaleca się robienie tego pod kontrolą stomatologa. Najlepiej oddać się w pełni w jego ręce, by długo cieszyć się efektami. Regularna higiena nie pozwala zwykle na uzyskanie idealnej bieli zębów, nawet przy pomocy specjalnych past jest to bardzo trudne. Dlatego warto zdecydować się na profesjonalne wybielanie w gabinecie stomatologicznym. Wszystko, co musisz wiedzieć o wybielaniu zębów, znajdziesz w tym wpisie.

Spis treści:

  • Wybielanie zębów w gabinecie
  • Jak przygotować zęby do zabiegu?
  • Na jak długo wystarcza efekt?

Z tego artykułu dowiesz się, jak wybielane są zęby w gabinecie, jak przygotować się do takiego zabiegu oraz na jak długo wystarcza efekt.

Wybielanie zębów w gabinecie

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym wymaga kilku sesji. Zwykle jest to od 2 do 4 spotkań w odstępie tygodnia lub 2 tygodni. Niestety wybielanie zębów u dentysty wiążę się ze sporymi kosztami, ale za to efekty wynagradzają wszystko. Wyróżnia się kilka metod, z których można skorzystać u stomatologa. Najpopularniejsze jest wybielanie za pomocą lampy LED lub lasera. Kolejną powszechną metodą jest wybielanie nakładkowe. Specjalną nakładkę w domu uzupełniamy żelem wybielającym.

Jak przygotować zęby do zabiegu?

Wybielanie zębów to zabieg, do którego należy przygotować zęby. Przede wszystkim zęby muszą być zdrowe, a wszelkie nieszczelności wypełnione. Ważne jest także oczyszczenie obszarów, które zostały objęte próchnicą. W tym celu warto udać się na wizytę kontrolną przed wybielaniem, by stomatolog mógł skontrolować nasze zęby. Mimo wszystko przed wybielaniem zaleca się wykonanie skalingu i piaskowania. Pozbycie się nalotu nazębnego sprawi, że wybielanie będzie efektywniejsze. Najważniejsze to przygotować się finansowo na taki wydatek, by regularnie odbywać sesje wybielania w gabinecie stomatologicznym.

Na jak długo wystarcza efekt?

Jeśli nasze szkliwo jest całe, czyli warstwa nie jest uszkodzona, wybielanie może wystarczyć nawet na kilka lat. Aby zachować zachwycający efekt białych zębów po zabiegu, należy stosować białą dietę. Do 3 tygodni po wybielaniu warto ograniczyć picie kawy, herbaty i czerwonego wina. Ponadto niewskazane jest również picie soków cytrusowych oraz jedzenie warzyw, które zawierają karoten. Biała dieta wyklucza z naszego jadłospisu również szpinak, czerwoną kapustę, ciemne sosy i żółtka jaj. Po zabiegu wybielania warto raz na pół roku ponawiać wybielanie. Może się to odbywać za pomocą sesji przypominających lub zastosowaniu nakładek z żelem wybielającym przez krótki czas.

Cmentarna 38/32

41-500 Chorzów

+48 518 448 228

Telefon komórkowy

Godziny otwarcia

Pon - pt 08:00 - 19:00